| MănumescAndra1999 a întrebat:

Eu am ceva probleme cu raceala si plamanii de cand eram mică dar acum sunt mai bine cat de cat. Eu am fumat prin 2015 timp de un an de zile
Acum as avea poftă iar dar nu vreau să mi se intample ceva rau..asa ca va intreb..are ceva daca fumez o tigara la cateva saptamani macar?

3 răspunsuri:
| Iote a răspuns:

Abtine-te!
Daca fumezi una, iti fa fi "pofta" de a doua, le vei fuma tot mai des, timp in care sanatatea ta se va degrada. Crezi ca merita sa suferi doar pentru o pofta?

| mont a răspuns:

In principiu nu ar avea nimic cate o tigara din cand in cand, e neglijabila, dar problema cea mai mare e sa te poti abtine sa nu fumezi iar de ordinul pachetelor.

| Delcatty a răspuns:

Da, are. Plamanii tai sunt mai fragili decat ai celor care nu au conditia ta. Trebuie sa le acorzi o ingrijire speciala, chiar daca acum spui ca esti mai bine.
Mai bine te lasi de tot, daca poti sa te abtii cateva saptamani e foarte bine. Inseamna ca poti rezista si mai mult. Daca ai putut atata timp, de ce nu continui pe drumul asta?