| FanMJJ a întrebat:

Eu am ochii putin caprui pe langa pupila iar restul e de culoare verde, in spatii deschise au culoarea verde iar in spatii inchise sunt mai caprui, deci de ce culoare sunt? FUNDA :d

7 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

În principiu verzi. Baftă!

| FlashXLight a răspuns:

laughing amuzanta chestie. tongue Ai culoarea verde, daca asta e majoritara, dar daca te intreaba cineva poti spune verde - caprui caprizi de la capr- caprui, si izi = verzi, i-ul in plus fiind de legatura. Asa spun eu la zodii, pentru ca sunt in ultima zi de varsator si am multe caracteristici din pesti. Deci, eu imi spun "Varsesti". laughing
Succes,winking. Funda?

| Razviiiiiiiiii a răspuns:

Pai eu am un ochi verde si unul albastru.Dar in principiu ochii tai sunt verzi...

| Parisblue a răspuns:

Asa ii am si eu,l soare sunt verzi, la intuneric caprui, daca ma intreaba cineva ce culoare am spun caprui-verzui...da mai mult verzi.

| lila_7629 a răspuns:

Sunt schimbat-oribig grin asa sunt si ai mei! la lumina foarte puternica si de la 12 noaptea la 8 dimineata is albastri iar restul timpului verzibig grin

| ÎmplumutPufuieţiDalNuiMaiDauÎnapoi a răspuns:

Ambele.eu ii am gri cand am o stare normala si gri foarte deschis (aproape spre albastru) cand sunt suparata.

| VivanWuya_1076 a răspuns:

Sunt multicolori!