| cristianorudi7 a întrebat:

Eu de o luna de zile fac exercitii: flotari, abdomene bla bla bla. si aveam un program de mai demult:

10 gantere a cate 4 serii la fiecare mana, gantera avand 6 kg
50 de abdomene a cate 8 serii
20 de barcute a cate 2 serii
10-15 flotari a cate 5 serii

PS: mentionez ca am 17 ani si fac fotbal de 5 ani si jumatate.

sa raspunda doar cunoscatorii in domeniu.

multumesc

3 răspunsuri:
| TSO7 a răspuns:

Si eu am 17 ani si mai fac acum flotari serii de 15-20-25-30, abdomene cand cum am chef. Am avut si gantere(2 de 10kg) pentru ceva timp si facem si eu serii de cate 10-15. Eu zic sa continuii si sa incerci sa iti cumperi gantere de 10kg sau o bara de tractiuni ar fi foarte buna. Bafta in contiunare.
PS: Nu te astepta sa cresti foarte mult repede, continua, incearca sa mananci mai mult proteine, carbohidranti si in timp ai sa vezi. Asta incerc si eu tongue

| ruPfashu a răspuns:

Nu vad intrebarea dar iti raspund si eu la subiect.
Eu nu practic sport. Am jucat fotbal demult, in tinereti.
Acum fac doar exercitii seara, flotari si abdomene, tot cam de o luna.
La fel ca tine, le fac tot pe serii.
Flotari fac 3 serii. O serie consta in 20-15-10 cu o mica pauza intre.
Abdomenele 50-40-30, la fel cu pauza etc.
Am sa adaug la fiecare luna cate 5 exercitii in + la fiecare.
Deci luna care vine ar trebui sa fac 25-20-15 fotari si 55-45-35 abdomene. Usurel ca nu ne grabeste nimeni big grin

| Sonofawitch a răspuns:

Salut eu practic sport de 9 ani iti recomand pentru ab http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474 e fte bun