| NYØ2002 a întrebat:

Eu m-am apucat de sală de la inceputul anului scolar 2018 si am facut pana in decembrie si dupa m-am lasat de sală si pe 7 august ma apuc iar.

Intrebari legate de fitness:
1. Daca fac sala nu ma mai inalt?

2. Daca dau pe banda cu tot cu bicicleta la inceput o pot numi ca o incalzire?

3.Eu am sunci si daca dau pe banda si bicicleta pot sa slabesc mai usor si ma ajuta si sa fac patratele?

4.Eu o sa fac sala in fiecare zi, dati-mi un program va rog.

5.Ce alimentatie imi trebuie? Nu am asa de multi bani, eu am 66 kg si inaltime 1, 67m.

Punctajul cel mai mare primeste funda.

1. 1p
2. 1p
3. 1,5p
4. 2.5p
5. 3p
1p din oficiu

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Dacă ridici greutăți mari deasupra capului sunt șanse sa nu mai crești pentru ca presează coloana.
2.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Dacă ridici greutăți mari deasupra capului sunt șanse sa nu mai crești pentru ca presează coloana.
2. Banda și bicicleta la început se folosesc doar dacă în ziua aceea vrei sa faci picioare și ca să te încălzești. Dacă faci alte grupe de mușchi gen brate, piept, nu, nu e încălzire.
3. Da, banda și bicicleta sunt cele mai bine pentru slăbit. Vezi ca poate e acolo la sala ta și un aparat unde trebuie sa urci scări, ajuta și ala la picioare și ars calorii.
4. Nu merge banda și bicicleta cu masa musculara, toți mușchii pe care o sa ii pui o sa ii dai jos la antrenamentele cardio, mai întâi lasă să slăbești și după faci tu alte antrenamente. Sau dacă ai doar putina burta te axezi pe masa musculara, ca aia o sa dispară cu timpul
5. Dacă vrei masa musculara, alimente gen brânză, oua, cereale, ovăz, carne de vita (foarte bună), poți sa iei și suplimente dacă vrei, legume, fructe, nu mănânci pâine, maioneza, fast food, paste făinoase, cartofi prăjiți si alte prostii bogate în calorii. Dacă vrei sa slăbești, sub 1500 de calorii în fiecare zi și eviți ce ți-am zis mai sus.

| NYØ2002 explică (pentru anonim_4396):

De exemplu merge asa?:
Dimineata :un mic de jun:ceai, cerealr etc

Ziua :pana aproape sa ma satur de ex:bors, 3 oua prajite, cartofi prajiti etc

Seara :Nimic?
Eu dau la banda si bicicleta ca sa am si rezistenta ca vreau sa intru in armata.
Daca banda si bicicleta ajuta la slabit imi poate si impreuna cu abdomenele fac patratelele mai repede?

| anonim_4396 a răspuns (pentru NYØ2002):

Ok, deci înainte sa îți răspund la întrebare spune-mi mai exact ce vrei? Sa dai jos grăsimea pe care o ai și sa faci pătrățele? Sau sa pui mușchi peste tot?

| NYØ2002 explică (pentru anonim_4396):

Vreau sa imi fac un corp misto si vreau sa alerg le banda cu bicicleta ca vreau rezistenta ca vreau sa intru in armata

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

1. Ce treaba are presatul coloanei cu cresterea in inaltime? asta e un mit din anii 70
5. Paste fainoase si paine poti manca, de ce sa nu mananci in perioada de masa musculara? Chiar si fast food merge din cand in cand, pentru un boost de calorii si energie.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Tipul zicea ca are grasime și vrea sa slăbească și tu ii zici ca poate manca fast food și paste fainoase?

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Paste fainoase da, fast food nu.

Cu toate ca, daca esti in deficit caloric poti slabi si cu fast food (a demonstrat un profesionist in fitness slabind 10kg mancand zilnic mc si kfc DAR ramanand in deficit caloric).

Cat timp consumi