| CosminaAndra2002 a întrebat:

Eu m-am imprietenit cu cineva acum 4 ani, pe Facebook, aveam 12 ani.
Intre timp aceasta persoana a continuat sa ma batjocureasca, pe la spate, timp de 3 ani...
Va intrebati cum?
Simplu...
Vorbea prieteneste cu mine si am ajuns sa facem ceea ce se numea sexting, eu consideram ca e la caterinca, asa ca am continuat sa o facem, cu toate ca aveam si alte discutii care-mi pareau interesante, am jucat jocuri impreuna si ne-am distrat impreuna, pot spune.
Ei bine, aceasta persoana stia de unde sunt, a verificat lista mea de prieteni de pe Facebook, unde aveam multe rude si prieteni acolo a gasit gasit cateva rude si unii prieteni carora le-a trimis screenshoturi cu noi facand sexting.

Problema este ca pana acum cateva zile nu stiam ca facea asta si am aflat ca a trimis sute de screenshoturi cu noi facand sexting, de-a lungul a cativa ani, au ajuns in mainile multor oameni aceste screenshoturi, chiar si colegii mei de liceu au aflat, desi sunt din alte orase si ma miram de ce toata lumea ma batjocurea la scoala, la liceu apoi si intre prieteni...
Rudele radeau cand ma vedeau, lumea nu ma mai saluta, credeam ca am o problema, ca sunt urata, doar un baiat am gasit care sa ma inteleaga, insa si el m-a facut sa ma simt mizerabila, mai apoi.

Am intrat intr-o stare de depresie, acum realizez ca lumea se comporta asa urat cu mine doar pentru ca persoana asta le-a dat acele screenshotri si cumva i-a facut pe toti sa-si tina gura timp de atatia ani, insa acum doua zile am pus mana pe telefonul sora-mii si acolo in bara de la Messenger era acea persoana! I-am dat block peste tot, instant!
Fix persoana pe care am considerat-o cea mai prietenoasa, care parea sa ma inteleaga a ajuns cel mai mare dusman al meu, am fost orbita de prietenia acestui om si acum probabil ca toate aceste screenshoturi vor circula ani buni de acum, nimeni nu va uita, nimeni nu-mi va spune despre acea persoana, cum i-a contactat, ce le-a spus...

Ma intreb daca viata mai merita traita, cum sa vindec ura asta? Cum sa sterg eu sute, daca nu chiar mii de screenshoturi trimise de cineva tuturor persoanelor care ma cunosc si n-au scos o vorba?

8 răspunsuri:
| Ana7807820 a răspuns:

Nu ai cum, obisnuieste-te cu ideea si schimba-le prietenilor tai de pe Facebook parerea referitor la tine.
Nu ar fi rau sa ii dai unblock 10 minute la porcul ala jegos si sa ii dai oleaca mai multi dumnezei si morti happy

| SilentRain a răspuns:

Anunțați părinți și fai dobitocului reclamație la poliție

| aXy99 a răspuns:

El ce varsta are? Poti sa-i faci reclamatie la politie. Daca e major, va avea probleme.

| CosminaAndra2002 explică (pentru aXy99):

Face in noiembrie 18

| aXy99 a răspuns (pentru CosminaAndra2002):

Ai putea totusi sa mergi cu parintii si sa faci o plangere la politie.
Tu ai poze/videoclipuri in ipostaze indecente? Daca nu rezolva politia, ai putea sa ii platesti cu aceeasi moneda.

| CosminaAndra2002 explică (pentru aXy99):

Am cateva poze, dar nu stiu daca sunt in stare sa fac asa ceva...chiar daca am descoperit cateva rude de-ale persoanei si pot s-o fac oricand

| aXy99 a răspuns (pentru CosminaAndra2002):

Dar eu nu inteleg cum rudele tale n-au fost scarbite de comportamentul lui si nu te-au anuntat imediat straight face

| CosminaAndra2002 explică (pentru aXy99):

Au fost scarbite de mine, care doar vorbeam normal..tot pe mine a picat vina