| Raxvan7373 a întrebat:

Eu m-am trezesc pe la 6: 00 și ma duc la Școala vin acasa mănânc și se face 16: 00 și mi-e somn ma culc și m-a trezesc pe la 20: 00 și tot mi-e somn si ma trezesc dupăia iar dimineața. Ce am? Ce as putea face a început școala și nu am timp de invatat.Eu vara asta m-a culc târziu și m-a sculam dimineața ce ar putea fi?

1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

Esti obosit! Incearca sa-ti faci un program pe care sa-l respecti. Te poti pune in pat insa pune ceasul sa sune dupa 1 - 2 ore si trezeste-te si fa-ti temele! Vei ramane mult in urma si apoi iti va fi greu sa recuperezi. In weekend mai citeste pentru scoala si nu dormi tot timpul. Fa-i sport, alergare, mananca ceva dulce si mergi pe jos cateva minute, dar nu dormi tot timpul. Mai ai si alte simptome? Numai bine!