| qieiqpalz a întrebat:

Eu nu am mai avut iubita (sunt gras si am cosuri practic multe defecte ) si mi-am facut si eu una dar tipa prin mesaje e tare, tare indiferenta si ma enerveaza la culme asta. Fata in fata e totul perfect.Ce as putea face? Eu i-am mai zis ca nu imi place indiferenta ei dar aparent degeaba, eu nu as vrea s-o las pentru ca nu am de prea multe ori sansa asta de a avea o iubita. Ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Dacă față în față totul e OK, nu înțeleg de ce te plângi? Vrei perfecțiune 100%? Nu există relații perfecte decât în basme/vise/fantezii. Oamenii adevărați mai au și defecte. Treci peste ele dacă relația merită ori renunți.
Poate nu le are cu mesajele. Nici mie nu prea în place să comunic prin mesaje, de multe ori sunt seci și nu poți să exprimi tot ce simți iar unii oamenii sunt atât de obtuzi încât au nevoie de emoticoane ca să priceapă când glumești și când ești serios...

| qieiqpalz explică (pentru Raven):

Prima mea relatie nu prea stiu ce si cum.

| Raven a răspuns (pentru qieiqpalz):

Cum ziceam, dacă în rest te face fericit, dacă relația voastră merită, poți trece peste faptul că mesajele ei nu sunt suficient de pasionale.
Întotdeauna trebuie să pui în balanță chestiile pro și contra înainte de a renunța la o relație.

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ce relatie de umplutura, probabil si tipa aia sta cu tine din exact acelasi motiv ca si tine, va meritati unu pe altul ce sazic. laughing

| Donsavas a răspuns:

Gândește putin,omul mai are nevoie si sa respire. Poate tu nu crezi ca ai nevoie,dar ea are si ai nevoie si tu. Nu poti sa comunici mereu si nici nu ar trebui să vorbiți non stop. Încearcă să nu te atasezi prea tare, e prima relație da s ar putea să nu fie singura, urmând in timp sa ti faci si alte prietene, pentru ca Da, oamenii nu sunt ai nostri pentru totdeauna.

| Plato a răspuns:

Deci nu-ti place, dar nu o lasi pentru ca e mai bine decat nimic?
Ce dezgustator, mizerabil.

| qieiqpalz explică (pentru Plato):

Imi place de ea foarte mult ceea ce nu imi place este indiferenta ei