| sokey a întrebat:

Eu nu mai inteleg nimic. Deci imi place de o fata, m-am jucat alaturi de ea cu celelalte fete cand alti baieti erau la fotball, mai erau baieti in joc da ma rog. Am incercat sa o impresionez sa o iau in brate am pupat-o pe obraz la adevar s-au provocare. Am incercat sa o impresionez ca un tigan se baga in joc cu bicicleta se plimba prin cerc... Si m-am saturat si eu sincer si l-am luat si l-am batut m-am ales cu un bolovan in burta si cu un deget care ma doare rau dar am vrut sa o imrpesionez adica sa vad cum se joaca cu celelalte sa vad ca nu se enerveaza degeaba pe un tigan prost. Si dupa ne-am mai jucat am m-ai luat-o in brate si la sfarsit i-am cerut sa fie cu mine si nici nu s-a gandit repede a zis nu. M-am uitat in ochii ei si o tineam de coate ca nu mi-a dat mainile ....Si am rugat-o si frumos si tot a spus nu repede. Si am spus pa si am plecat acasa. Nu i-am mai zis ca o iubesc ca eram prea suparat. Au venit toti la mine si m-au intrebat cum a mers si am zis ca nu a mers si am plecat in casa. Ce sa fac sa o cuceresc. Apropo am mai fost cu ea. Dar i-am dat papucii ca nu m-ai iesea afara statea cu verii ei in casa. Stiu am fost un badaran injurati-ma. Dar acum iar o iubesc. Si cand i-am cerut sa fim impreuna nu a vrut dupa aia am inceput s-o iubesc mai tare. Ce sa mai fac? Sfaturi va rog. Multumesc

Răspuns Câştigător
| crinaxd00 a răspuns:

Eu zic sa o lasi in pace. Adica sa ii arati o vreme ca esti indiferent, poate ea a suferit dupa tine atunci cand v-ati despartit... Nu ai de unde sa stii ce e in inima unei fete, eu zic sa vorbesti cu ea, iti ceri scuze ca v-ati despartit si ii zici ca tu chiar ti la ea, spune-i tot ce simti pentru ea si roaga din inima sa te ierte.
Dar ai cam gresit pentru ca nu trebuia sa ii dai papucii atunci trebuia sa o intrebi de ce nu iese afara. Ce motive are de nu iese afara.
Lasa-mi un mesaj cu id tau daca vrei sa imi povestesti mai multe pe viitor :*

7 răspunsuri:
| Satango a răspuns:

Buna!

Faptul ca i-ai dat papucii cred ca inca i-a ramas tiparit in minte. Nu a uitat de asta! Iar acum cand ai cerut-o din nou de iubita poate i s-a parut prea direct. Fi alaturi de ea si arata-i ca o iubesti si prin fapte. O bratara ceva... nu neaparat scump cred ca i-ar trezii interesu fata de tine.
Iti urez bafta! Si fi atent la fiecare lucru pe care il faci, ar putea sa iti creeze probleme.

| Wehes a răspuns:

E foarte orgolioasa laughing
Acorda-i putin timp sa, se linisteasca happy

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Tu nu intelegi nimic.d-apoi eu ce sa inteleg din povestea ta? N-am priceput faza cu tiganul. poate sunt eu prea inceata la minte.

| UngUrU777 a răspuns:

Frate nu esti chiar badaran ...adika daca te iubea facea orice sa iasa pe afara cu tine! Si mie mi se pare ca te cam tine sub papuc ai grija sa nu ajungi stramb cu ea, ca a zis nu, numai ea stie, intreab-o si poate a zis nu ca ai facut-o sa sufere si nu mai vrea, poate e mai complicata situatia ei, trebuie sa o intelegi sai fi aproape si sa o aperi nereu!

| Caaaaalin a răspuns:

Bah prost esti! Bah desteptule era cu familia. Acuma ai suparat-o si trebuie sa iti ceri scuze. I-ai un buchet de flori sau un trandafir si cerei scuze! Bah eu nu va inteleg, daca iubiti o fata de ce nu aveti grija de ea? Eu nu ma omor cu chestii de genu asta pentru ca eu vad fetele ca fiind prietenele mele, nu iubite nu pana mea. Decat sa ma combin cu ea sa ii dau papuci si sa nu mai vb deloc cu ea mai bine ramanem prieteni. Cu sentimentele oamenilor nu te joci. Asta e 1. 2)O iubesti da? Si cat vei sta cu ea? Pana te insori? Sau faci asta pentru popularitate? Ca eu am fost in locu tau si am zis ca daca vrei sa fi cu mine la mai multe fete si au zis ca, mai mult te-as dori ca prieten.

| AndreeAndreea1992 a răspuns:

Interesanta problema, si cred ca stiu de ce te-a refuzat..Adica, acolo in fata tuturor, tu credeai ca ea o sa accepte.Ar trebui sa vorbesti cu ea cand sunteti doar voi doi. Si poate ca nu ii plac de exemplu strategiile prin care incerci sa te apropii de ea.Incearca sa vorbesti cu ea cat mai mult, sa ii zambesti, sa o complimentezi...Mi se pare destul de normal ca v-ati despartit la un moment dat, ca toti se despart si se impaca iar, asa ca nu iti pierde speranta ca eu sunt destul de sigura ca inca tine la tine...Din ce mi-ai povestit si eu am trecut prin ce a trecut ea cu tine. :* Bafta multa! happy

| sokey explică (pentru AndreeAndreea1992):

Nu era in fata tuturor. Ea s-a dus in casa si am luat-o separat in fata blocului ei si i-am spus. Am zis ca dupa ce a zis "NU" am plecat si au venit toti la mine si m-au intrebat cum a fost.