| anonim_4396 a întrebat:

Eu prefer ca iubita mea sa nu se machieze,poarte tocuri sau sa se vopseasca. Cand zic sa se machieze sau sa poarte tocuri,ma refer sa nu poarte deloc. Vreau si eu parerea voastra dar si a fetelor. Ce parere aveti, cat de ciudat sunt sau daca trebuie sa ma schimb.
Credeti ca voi gasi vreodata pe acest pamant o fata care sa fie frumoasa din nastere si care sa nu se machieze sau sa poarte tocuri?

30 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

S-ar putea sa intre un expert in toate si sa-ti raspunda. Adreseaza-i intrebarea lui RAY23TM.Te asigur ca vei primi cele mai ""corecte"" si ""documentate"" raspunsuri. Este expert rolling on the floor.Dar din pacate este un las.

| neutrino a răspuns:

Este treaba ta si a fiecaruia dintre noi ce placeri avem, dar atunci cand "ai cucerit-o" nu era fardata si nu purta tocuri? De ce nu ti-ai vazut tu atunci de treaba ta si nu ai cautat alta fata, care sa fie pe poftele inimii tale, fara tocuri si fara fard? O persoana trebuie sa o iubesti pentru ceea ce este, si cum este! Daca insa inca nu ai o iubita, nimeni nu te impiedica sa-ti cauti fata visurilor tale, fara tocuri si nemachiata. La multi ani!

| Eduarrdinno a răspuns (pentru neutrino):

Pai asta e ideea. Ca nu prea gasesc o asemenea fata. Si presupun ca lumea ma vede ca pe un ciudat si sa incerc sa ma schimb. Adica sa accept fetele cu machiaj, tocuri si toate cele. Multi prieteni din anturaj imi spun sa imi fac iubita o fata de joasa speta (ca sa nu spun c..va). Dar eu nu le dau dreptate. Tu ce crezi?

| neutrino a răspuns (pentru Eduarrdinno):

Tu ai dreptul sa cauti ceea ce-ti place, dar tocurile si machiajul nu au nimic in comun cu" speta" fetei. Sa inteleg ca la tine in familie nimeni nu se machiaza si nu poarta tocuri?

| DirviziuQ a răspuns (pentru Eduarrdinno):

Daca se machiaza si merg pe tocuri nu is curve straight face

| Eduarrdinno a răspuns (pentru DirviziuQ):

In general da. Nu intotdeauna, dar mai mereu

| LoveSleep a răspuns:

Nu-i nicio problemă dacă se fardează, dar dacă o face mereu e cam penibil. Adică dacă se așteaptă să-i lingi rujul de pe buze eu zic să-i spui "pa".

| Eduarrdinno a răspuns (pentru LoveSleep):

Ba da, este o problema. Dupa un an doi, iti faci tenul varza iar de la tocuri iti deformezi picioarele. Am sta sa ma uit atent si am studiat problema crezand ca sunt eu vreun obsedat. Chiar de la prima purtare oasele talpii isi schimba pozitia implicit forma, iar osul lui ahile se scurteaza.

| DirviziuQ a răspuns (pentru Eduarrdinno):

Partea cu fardurile e adevarata dar nu dupa 1-2 ani, si daca nu te machiezi decat de sarbatori chiar nu patesti nimic. Cine ti-a spus minciuna ca tocurile deformeaza piciorul? Asta e cea mai mare prostie care am auzit-o : ele din contra, ajuta la un mers mai frumos si mai normal, de ce crezi ca multe nu stiu sa mearga pe ele? Eu iti spun din experienta ca am avut probleme cu mersul si am mers vara cu pantofi cu toc si s-a rezolvat. (sa stii ca am fost la medic nu am facut dupa capul meu). Piciorul se deformeaza daca incaltamintea nu este facuta bine, deci si la pantofii fara toc, mai ales daca au curele care se lasa intr-o parte si trebuie sa iti tii piciorul nu stiu in ce pozitie. Atunci sa vezi picior deformat. Dar tocurile nu strica DELOC piciorul

| Eduarrdinno a răspuns (pentru DirviziuQ):

Asta pentru ca tu ai avut probleme cu picioarele. I-a fi tu atenta la 2 fete. Una care nu a purtat tocuri sa vezi ca are piciorul (talpa si glezna) apropiata de pozitia in care sta in picioare desculta. Si priveste si la alta fata care poarta tocuri, pozitia talpii este aproape aceeasi ca si cand ar sta in tocuri.

| DirviziuQ a răspuns (pentru Eduarrdinno):

Stii, daca te uiti chiar cand isi da jos tocurile, atunci e normal, se simte ciudat pamantul neted dupa ce ai mers nu stiu cat pe tocuri laughing dar iti spun sincer eu una nu am vazut fete care sa mearga rau din cauza tocurilor

| Eduarrdinno a răspuns (pentru DirviziuQ):

Nu e vorba de mers rau. E vorba de pozitia piciorului. Aceasta este una diferita de cea normala.

| Lawliet14 a răspuns:

Nu sunt fata, dar esti penibil. Nu poti sa ii impui prietenei tale asa ceva. Exista si fete cum vrei tu, dar tu esti cu ea acum.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista. Ce-i drept sunt extem de rare. E de apreciat la tine ca preferi naturaletea. Si eu o prefer. Cea mai frumoasa fata mi se pare cea care nu foloseste diferite chestii cosmetice sa para mai frumoasa ci cea care merge pe frumusetea ei naturala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, ai sa gasesti. Intr-adevar, o fata cu adevarat frumoasa este cea fara machiaj. Eu ma mir cum de exista asa baiat.

Răspuns utilizator avertizat
| Happinessssss a răspuns:

Bunăă.
E foarte bine că îți plac fetele mai naturale. Naturalețea e frumoasă! big grin Dar, poate ea așa se simte bine, te-ai gândit la asta, amice? happy

| Eduarrdinno a răspuns (pentru Happinessssss):

Da. Din cauza asta am pierdut doua iubite. De ceva timp s-a dus zvonul ca am aceste gusturi si fetele ma cam evita

| Happinessssss a răspuns (pentru Eduarrdinno):

Mda, puteai specifica straight face Oricum, imi pare rau pentru tine big grin
AN NOU FERICIT.

| Eduarrdinno a răspuns (pentru Happinessssss):

Dar sincer sa imi spui! Sunt ciudat cu aceste preferinte ale mele fata de o fata?

| Happinessssss a răspuns (pentru Eduarrdinno):

Mhm, nu, și unele fete apreciază ca nu ești genul caruia să-i placă „pițipoancele"[nu că prietena ta ar fi, mai ales dacă te-ai îndrăgostit de ea din motivul acesta, nu? ..sau?]. Dar, fete care nu se machiază
și nu merg pe tocuri nu sunt prea multe. Mbine, pentru ocazii speciale (o ieșire în oraș, o petrecere de nuntă, o zi de naștere) e cu totul normal ca o fată să vrea să arate bine. happy
Da, dacă nu e genul de fată care se machează strident.
Dacă ai fost undeva de revelion cu ea, din curiozitate, era machiată, avea tocuri? :3

| Eduarrdinno a răspuns (pentru Happinessssss):

Pai ea nu stie ca prefer asa ceva. Am lasat-o sa faca ce vrea. Nu i-am impus nimic. Eu ascund asta pentru ca imi e frica sa nu ma creada un ciudat. Si da a avut tocuri la revelion.

| Eduarrdinno a răspuns:

Acum ce imi recomandati sa fac? Sa ma schimb si sa accept fetele care se machiaza, poarta tocuri si se vopsescc? Sau sa incerc sa gasesc fete cat mai naturale si pe gustul meu si sa raman neschimbat?

| PrettyLiar94 a răspuns:

Cred ca ai venit din alt secol. laughingSau esti pocait?

| Eduarrdinno a răspuns (pentru PrettyLiar94):

Cred ca tu nu ai ce sa cauti aici. Daca nu iti convine despre ce se discuta nu comenta