| NYØ2002 a întrebat:

Eu sunt Gabriel, am 17 ani si am o mare problema:Mi se pare ca sunt prea mic la inaltime pentru varsta mea(am 1, 67 cm)si mi-e ciuda cand vad ca astea din generala sunt mai mari ca mine la inaltime.Ma mai pot inalta pana la varsta de 18-20 de ani?
Am mai auzit la inaltime depinde si de parintii mei, asa este?
Tata are 1, 80-1, 83m,eu 1, 67m si mama 1, 54-1, 55 m

4 răspunsuri:
| Plato a răspuns:

Da, te poti inalta. Pana si dupa 20, in unele cazuri.
Insa, iti dai seama, nu foarte mult.

Cu exercitii, alimentatie, somn si noroc, poate mai cresti 3-5cm.

| Endoryus a răspuns:

Eu am crescut pana la 20, deci sanse sunt. Mama ta e foarte mica asa ca o sa te traga in jos gena ei. VEzi tu in 2/3 ani la ce inaltime ajungi.

| CosminCD a răspuns:

Mai poți crește până pe la 22 de ani! Înscrie-te la cursuri de înot, joacă basket - astea te ajută la creștere. Și, dacă tot nu merge, nu trebuie să fii trist. Înălțimea chiar nu contează! Sunte alte lucruri în viață care contează...

| MariaEcaterina99Y a răspuns:

Da, sigur ca poți. Apuca-te spre exemplu de basket, din câte am auzit acest sport te ajuta. ‘) Însă, nu-ți fie jena sau ceva de acest gen de corpul tau. Fii mandru de ce ai. ‘)