| Andreipop15 a întrebat:

Eu sunt impreuna cu o fata iar parintii ei nu sunt de acord, ce pot face? Ofer funda la cel mai bun raspuns@!

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Au ei un motiv.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă e majoră, cu certificatele de naștere și buletinele mergeți la sfat.
Sau negociază cu părinții ei.

| Catrice a răspuns:

Sa fugi cu ea în lume.

| AndreeaWTS a răspuns:

Probabil ea este la o vârstă când nu trebuie să fie "împreună".
Adică la o vârstă la care părinții au dreptul să hotărască pentru ea.
Așa că nu prea ai ce face.

| FantasyBoy a răspuns:

Daca sunteti deja impreuna, si ea tine la tine, va sti sa aleaga intre tine si parintii ei autoritari, dar nu-i cere tu asta, las-o pe ea sa aleaga singura. Nu e obligatoriu sa astepte pana la 18 ani, ca sa scape de parintii ei, se poate ajunge la o intelegere amiabila, cu procura la notariat, sau la Autoritatea Tutelara, daca tu esti major si o poti intretine, e cam rezolvata situatia, cu forta nu o pot aduce parintii acasa, daca se muta cu tine.

| elenaa1984 a răspuns:

Încearcă sa le demonstrezi părinților ei ca o iubești.

| AndreiXZ a răspuns:

Sunteti minori. Daca parintii ei nu te considera o prezenta buna in viata fiicei lor, nu poti schimba asta. Ea este minora, nu poate lua propriile decizii in aceasta privinta.