| TkSonia a întrebat:

Eu trec clasa a 8 a și îmi este frica cum voi trece peste acest an. Cine a fost clasa a 8 a să îmi dea sfaturi vă rog

6 răspunsuri:
| xxIonelxx a răspuns:

Pai pe vremea mea dabia ajungeam la scoala trebuia sa urc 3 munti treceau 5 anotimpuri pana ajungeam eu la scoala si tu te plangi ca dabia ai trecut a 8a pai eu cand eram de varsta cu tine eram deja in al 3lea an la facultate si tu comentezi de a 8a

| vlllaaddd a răspuns:

Va trebui sa inveti ca sa treci si sa nu ramai corigent, altfel se ocupa locurile la liceu sau profesionala unde vei vrea tu sa mergi, lasa emoțiile deoparte pentru ca nu e timp de ele, concentreaza-te pe invatat gaseste-ti un profil pentru liceu sau o meserie pentru profesionala pe care vrei sa o practici, uita-te pe Youtube si mai inveti de pe acolo cum si ce despre meseria aleasa, trebuie sa ai mare ambitie ca sa faci lucrul acela la care visezi de mult timp sa devina realitate, nu iti mai fie frica ca oricum te trece ( chiar daca te trece de mila ) eu si inca 2 colegi cand eram la finalul lui a 8 a stateam cu inima la gura ca sa ne treaca aia de mate.

repet: învață si alegeți o meserie pe care vrei sa o faci in viitor, o sa te ajute chestia asta mai devreme sau mai tarziu

Multa Bafta iti doresc!

| Violleta2022 a răspuns:

Frica va dispare in totalitate, daca vei pune mana serios pe carte si vei invata pe rupte!
Spor la invatat!

| Brizbriz a răspuns:

Este ultima clasa de gimnaziu, nu prea vad de ce iti e frica, dat fiind ca in scoala nu prea sunt colegi mai mari ca tine

| TkSonia explică (pentru vlllaaddd):

Mersi

| darrio2007 a răspuns:

Daca vei invata, vei trece usor peste clasa a 8 a si celelalte.