| Anonimaaa_6055 a întrebat:

Exista absente care nu pot fi motivate? Daca da, ce se intampla daca ai una, se pune ca o absenta normala, sau ti se scade vreun punct la purtare, va rog lamuritimathinking funda:*

5 răspunsuri:
| boomerang a răspuns:

Punctele se scad in functie de numarul de absente...stiu ca la 100 ai nota 6 la purtare straight face.
Toate absentele pot fi motivate prin 3 modalitati:
1. Cerere
2.Scutire medicala in caz de vreo problema de natura aceasta
3.Rugatul de profesori laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Nede a răspuns:

Nu,,pur si simplu profesorul pune un N langa absenta si acea absenta nu poate fi motivata de absolut nimeni.nu ti se scade niciun pct la purtare.doar daca ai foarte multe. daca ai doar 1 e ca o absenta normala numai ca nu o vei putea motiva tongue

| BeYourOwnMaster a răspuns:

Poi da, exista.Acele absente se pun ca absentele obisnuite,numai ca se cadauga un "n"deasupra de la''nemotivata''. Daca ai absenta nemotivata, este ca si cum ai avea o absenta normala, numai ca nu o poti motiva deloc pe aia. Sper ca te-am ajutat.Baftaa:*:*

| Alecsya a răspuns:

Exista absente care nu pot fi motivate, acelea nemotivabile, cu un N langa ea.Acelea nu se motiveaza,dar la sf anului sau semestrului cand se numara absentele, se scrie totalul absentelor iar dedesubt se scrie " din care motivate x ". Deci cele nemotivabile se pun drept o absenta normala, insa...nu se motiveaza.si la purtare nu se umbla decat daca ai peste 20 de absente normale parca,(motivabile, dar nemotivate si nemotivabile). Sper ca te-am ajutat ca ceva.winking fundita?hee heebatting eyelashes