| Danapea a întrebat:

Exista baieti care nu se masturbeaza?
sau toata lumea o face?
vreau sa stiu neaparat daca is singurul sau o face inca 50% din planeta? big grin

DAU FUNDA PT cel mai bun raspuns

5 răspunsuri:
| Alphaking a răspuns:

Si eu o fac, din cand in cand, cam 1 data pe saptamana, in medie, nu este nimic anormal in asta, doar sa nu exagerezi.

| Sheriarty a răspuns:

Masturbarea tine de dorinta sexuala pe care o are individul propriu-zis.

In calitate de persoana cu orientatie asexuala, nu am gasit niciodata placere in astfel de acte.

So yeah, exista oameni care o fac si oameni care nu o fac. Nu esti singur indiferent care e cazul tau.

| anedreaeaaa a răspuns:

Unii o fac unii nu.Adica, eu zic ca mai bine ai face cu o fata.Sunt destul de multi adolescenti care fac acest lucru pentru ca...ei bine nu stiu pentru ca nu is baiatlaughing
Am citit ca 80% din adolescenti fac acest lucru si 40% dintre barbatii casatoriti o fac.Nu esti singurulwinking

| OltyYonutz a răspuns:

Sunt oameni care o fac si alti care nu o fac. de exemplu eu ma masturbez in fiecare zi happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Stai calm nu esti singurul. ce ceva normal si sanatos pentru organism daca nu faci exces