| DaianaDC a întrebat:

Exista posibilitatea daca stau in chirie sa nu platesc apa, curent, gaze etc? Daca stau in chirie e neaparata nevoie sa platesc utilitatile astea?

5 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu prea merge asa, gandeste-te putin, nici tie nu ti-ar placea sa platesti consumatia altcuiva, deci nici proprietarul nu iti va plati ce consumi, tu trebuie sa o faci.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai si cine ai vrea sa le plateasca? tu consumi tu platesti

| mihai69 a răspuns:

Ar putea exista, dacă e prevăzut în contractul de închiriere ca utilitățile să fie incluse în costul chiriei.
Altfel, mi se pare chiar normal să plătești, doar folosești și apă, și curent și gaze. De ce să nu le plătești?!?

| lucifer12345678 a răspuns:

Cum ai luat in chirie fara sa te intelegi cu proprietarul?
este posibil sa nu platesti
el iti va cere chirie mai mare care sa acopere toate
dar tie nu ti se pare corect sa platesti pentru ce consumi tu?

| ovidiu2295 a răspuns:

Daca stai singur da pentru ca esti unicul cunsumator. Daca stai cu gazda ii poti plati cu 10-20 de lei mai mult si sa te scuteasca de cheltuielile astea.