| LCD a întrebat:

Exista un site sau ceva, de cati pe care se le poti citii sau sa le comanzi gratis?
adica sa nu platesti nimic pentru ele si sa fie carti faine big grin

2 răspunsuri:
| sorin16 a răspuns:

Site-uri străine

www.literature.org -

www.gutenberg.org -

www.free-ebooks.net -

www.bibliomania.com -

www.books.google. com

Pagini în limba română

www.romaniaeuropa.com

www.carti.x6.ro -

www.e-scoala.ro/biblioteca/index.html

www.editura.liternet. ro

www.biblioteca-online.ro

www.polirom.ro - În secţiunea "Bibliotecă online" de pe acest site puteţi descărca zeci de cărţi.

www.bmb-on-line.ro - La această pagină puteţi lectura operele câtorva autori clasici români.

www.e-librarie.ro - Pe acest site puteţi găsi cărţi scrise în română şi în engleză din multe domenii.

www.biblior.net - Bibliotecă virtuală cu opere româneşti.

• ro.wikisource.org

www.cartiaz.ro - Pe această pagină de internet aveţi ocazia să citiţi cărţi din domenii diferite.

www.scribd.com - Pentru a citi cărţi în română, accesaţi secţiunea "Explore" (în partea de sus a ecranului) şi apoi ţineţi cursorul mouse-ului pe "English" (în centrul ecranului) şi alegeţi "român".