| publicname a întrebat:

Fac sala si as dori sa stiu ce sa fac ca sa cresc in masa musculara? Multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| deejayra a răspuns:

Fa-ti un program saptamanal astfel incat in fiecare zi sa lucrezi o singura grupa de muschi(maxim 2)si spune-i instructorului sa iti arate exercitii pentru grupa de muschi respectiva.Steroizi nu iti recomand sa iei decat daca vrei sa fii mare culturist si esti sigur ca vei face sala si in urmatorii 10 ani, pentru ca trebuie sa te antrenezi in permanenta daca iei steroizi, iar daca te lasi de sala muschii se vor "flescaii". Poti incerca proteine, daca esti slab si vrei sa cresti mai repede in masa musculara, dar nu lua de capul tau.Intreaba-ti instructorul ce e bine pentru tine.
Si eu faca sala, dar nu iau nici steroizi, nici proteine. Vreau sa ma dezvolt sanatos.De fapt eu nici nu am nevoie, ca sunt destul de dezvoltat, in orice caz, mi-ar trebui o dieta, ca sa scot six-packullaughing

| CosminRo a răspuns:

Acum depinde poti sa iei steroizi da nu prea e sanatos sau cu multe vitamine si multa munca.

bafta

| masly a răspuns:

Iei proteine ...pretenul meu iai si se pricepe ff bine eu nu... da ma pot interesabig grin

| Mariusrap91 a răspuns:

Mai multa sala+proteine laughing

| oky a răspuns:

Incearca cu gigant fast. E un fel de praf(proteine) care se ia cu lapte. In orice caz nu injecta steroizi ca ai pus-o.