| JustAGirl_3031 a întrebat:

Fetelor am si eu o intrebare. Voi cu v-ati epilat prima data pe picioare si ce imi recomandati sa folosesc?

4 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Pai de ce nu discuti asta cu mama ta? sunt sigura ca ea te av indruma corect.Ar fi cel mai indicat sa mergi la un salon, unde te vei epila cu ceara.happy.

| Aηηy a răspuns:

Pai, prima data am facut o mare prostie, m-am epilat cu lama chiar daca aveam doar cateva firicele. Iti recomand crema depilatoare sau cel mai bine du-te la salon si cere un epilat scurt daca vrei sa te epilezi pana la genunchi sau lung daca vrei sa te epilezi pe tot piciorul. Te epileaza cu ceara si tine 1, 2 luni si nici nu e foarte scump : epilat scurt:12 lei, epilat lung 16 lei.
Nu incerca cu lama.
Poti sa incerci cu epilatorul doar ca e mai dureros.
Bafta:*.
apoi ar fi indicat sa te dai cu o crema ca sa nu se irite.

| ionela22 a răspuns:

Ar fi bine sa nu folosesti bigul pentru ca pe multe persoane le irita si apar mici bubite mai ales prima data.Eu te sfatuiesc sa folosesti crema depilatoare, Poti folosii si un aparat cu ceara daca vrei sa nu creasca repede, dar e dureros si esti si incepatoare.Foloseste crema depilatoare.

| yOiNgErAsUlTaU a răspuns:

Pai parerea mea este ca cel mai bine ar fi sa folosesti aparatul de epilat sau crema depilatoare-te ungi cu crema pe portiunile care vrei tu sa dispara parul stai cam 15 sau 20 de minute si apoi te clatesti- sa nu folosesti bigul sau ceara bigul nu epileaza cum trebuie si ceara ia cam tot parul dar ramane ceara pe piele si se ia doar cu apa fierbinte si ori cum doare de moartehappy