| Andreeamiruna67 a întrebat:

Fetelor ce contine trusa voastra de machiaj? Vreau sa ma apuc și eu sa ma machiez... Dar nu cine știe ce, gen nu strident

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mai bine nu o faci altfel prinzi 30 si arati mai rau ca mamaie tutankamon in balsamul ei

| Ofiintă a răspuns:

-fond de ten
-pudră
-pudră de contur, iluminator, blush
-bază pentru pleoape
-anticearcăn (in cazul in care simți nevoia)
-mascara
-eyeliner (in cazul in care folosești)
-ruj
-creion de buze (dacă vrei să folosești)
-fard pentru conturarea sprancenelor sau creion (după preferințe).
-creion pentru conturul ochilor (eventual).
-un kit de pensule
-buretel pentru aplicarea fondului de ten sau pensulă
Inainte de a accede la realizarea machiajului nu uita să îti cureti tenul și să aplici o cremă hidratantă.

| zurick a răspuns:

Eyeliner, creion de sprâncene, palete farduri, primer pentru ochi, mascara, set de pensule
Atât folosesc zi de zi, în rest mai conține pudră și fond de ten

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu personal folosesc doar ruj. Nu-mi place să-mi încarc fața cu machiaj.

| Ofiintă a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe bune? Interesant.
Mă inspiră femeile care adoptă look-uri mai naturale. Și care nu se dau în vânt după orice trend.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ofiintă):

Da. Eu mă îmbrac mai mult casual și de machiat...dar cu ruj.