| ladygaga a întrebat:

Fetelor, voi va uscati parul cu feonul sau il lasati sa se usuce natural? De ce?
Eu daca il las natural sa se usuce iese urat si pare gras si pleoscait laughing pe cand cand il fac cu feonul iese foarte frumos cu volum si matasos
Poate ma lamuriti voi.

9 răspunsuri:
| JustMe a răspuns:

Eu il las sa se usuce natural si nu iasa urat si grashappy

| Hmmmm a răspuns:

Eu am parul cret, si ca majoritatea cretelor, am parul foarte uscat.folosesc un sampon si un balsam special pentru asta.folosesc chiar si un balsam live in(care nu se clateste), insa daca imi usuc parul cu fhonul e totuna.in primul rad mi se strica buclele si in al doilea rand parul pare mult mai uscat, indiferent de temperatura la care usuc parul.mereu imi las parul sa se usuce natural si asa nu mai pare atat de uscat si am niste bucle foarte bine definite.si ca parul meu sa nu para deloc uscat folosesc si o ceara.
ma gandesc ca tu ai parul drept si ai firul de par foarte subtire.in general acel tip de par arata foarte urat daca este lasat sa se usuce natural.eu zic sa folosesti un balsam live in sau un spray de par(se gaseste si la avon) care iti protejeaza parul de caldura fhonului, asta daca nu vrei sa te alegi cu un par foarte uscat.

| Диана a răspuns:

Il usuc cu feonul. E mult mai rapid. big grin

| Angiutssa a răspuns:

Ca si @izabella03, sunt creata si imi las parul sa se usuce natural. Dupa baie imi sterg foarte bine parul cu prosopul, strangandu-l in pumn, apoi folosesc balsam fara clatire "Gliss-Hair Repair" de la Schwarzkopf. E pentru par fragil si rebel.
Daca ai parul drept ai putea sa-l stergi bine cu prosopul, sa aplici un balsam fara clatire si in timp ce se usuca sa-l mai ciufulesti. Daca nu merge, solutia @izabellei e cea mai simpla.happy

| CokoStar a răspuns:

Feonul arde parul.Ma usuc natural si daca imi iese parul,, gras si pleoscait'' ma dau cu gel.

| Andreiutz_4276 a răspuns:

Eu il las sa se usuce natural si sta foarte frumos.Ar trebui(parerea mea) sa folosesti un balsam si sa il lasi de cateva ori la rand sa se usuce natural. Feonul arde parul si probabil parul tau s-a obisnuit cu el si de aceea sta asa. Poate daca l-ai dezobisnui ar sta bine.Nu am de unde sa stiu, este doar o parere. Daca vrei sa o iei in considerare, ma bucur.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il usuc cu feonul un pic si dupa aia il las sa se usuce natural.
Nu sta nici peoscait si nici nu-i asa ars.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu il mai indrept cu placa dupa sa uscat un pic natural iese super

| anonima_6654 a răspuns:

Eu cateodata il usc cu feonul, iar cateodata il las sa te uste natural dar dupa aia il intind cu placabig grin