| K9pInKuTzZaThA a întrebat:

Fetelor :X DEscrieti BAiatul Perfect ::X Cea mai impresionanta descriere primeste fundita :*

21 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Pai, dupa parerea mea baiatul perfect e inalt, brunet cu ochii caprui.Are simtul umorului si stie sa se comporte cu o fata. E inteligent si ii place muzica.
Pentru mine conteaza mai mult partea interioara, sa fie bun la suflet.

| AlysukaAlysuka a răspuns:

BAIATUL PERFECT:par blond, ochi albastri, cap oval, corp plin de patratele ca de inger, innalt, sentimental, sa isi dea viata pentru noi fetele, sa nu reproseze nimic, sa fie de acord u tot cea ce facem, etc..sunt o gramada de calitati. big grin

| AnyAda a răspuns:

Baiatul perfect. hmm. aici sunt multe de zis. Pai sa incep cu comportamentul: pentru mine, baiatul perfect trebuie sa fie inteligent, sa aiba simtul umorului, sa fie tandru, sa nu ma abordeze cu replici gen "ce faci pisi, printeso" si restul, care mi se par replici specifice cocalarilor. sa stie sa ma faca sa ma simt bine, sa vorbeasca deschis cu mine, sa fie sincer, sa asculte muzica buna, sa fie curajos, dar si sensibil in acelasi timp, sa fie alaturi de mine la greu, sa ma sustina, sa nu fie genul de baiat care place fetele doar pentru exterior, ci sa vada ce au ele si in interior, sa fie intelegator, original, sa aiba o imaginatie bogata, de preferat, sa cante la chitara. iar ca si fizic: sa fie inalt, sa aiba ochi mari, verzi sau albastri, sa fie brunet, ar putea fi chiar si cret, cu parul putin mai lung, dar nu neaparat, sa aiba buzele mari, nasul mic, un zambet larg, sa se imbrace bine, de preferat cu camasi dragute. si nu stiu. cam atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Perfectiunea nu exista! Insa cineva care sa fie cel mai aproape de standardele mele, da. Ar fi:
Din punct de vedere moral :
- sa fie inteligent, foarte inteligent
- sa fie amuzant atunci cand e cazul
- sa stie sa se impuna atunci cand e cazul
- sa nu ma plictisesc cu el, sa ma faca sa fiu interesata de comportamentul si de vorbele lui
- sa aiba bun simt, nu as vrea unul egoist. Poate doar in anumite situatii si sa stie sa se controleze
- sa nu fie laudaros, sa nu se creada superior mie
- sa fie cerebral, sa stie sa ia anumite decizii
- sa nu fie incapatanat, sa ma asculte si pe mine
- sa ma iubeasca, sa nu incerce sa faca misto de mine
- sa ne ajutam reciproc, sa ne intelegem unul cu celalalt
- sa nu aiba intentii necurate fata de mine
- sa aiba gusturi bune, la toate sensurile
- sa am ce invata de la el, sa aiba multe cunostinte
- sa nu ma minta, sa fie sincer si onest, sa nu imi ascunda nimic
- sa nu ma paraseasca la greu
- sa nu vorbeasca urat
- sa nu fie un smecheras de cartier
- sa nu faca parte din turma
- sa fie "the only one", cineva special
- sa nu fie nici prea sensibil, nici prea dur
Din punct de vedere fizic:
- sa aiba ochii albastri sau verzi, sa fie mai deschis la culoare (e optionala treaba, ma pot lipsi de asta, dar nu zic ca nu mi-ar placea)
- sa aiba o greutate potrivita, sa nu imi fie rusine cu el pe strada
- sa nu fie o mare diferenta de inaltime intre noi, preferabil sa fie el mai inalt
- sa nu fie mare diferenta de varsta, preferabil sa fie el mai mare. Cu 2 ani maxim
- sa se ingrijeasca
Cam asta ar fi. Cer imposibilul?

| K9pInKuTzZaThA explică (pentru anonim_4396):

PAi.:* Nu ceri tu imposibilul dar..nici usor nu e sa gasesti un baiat cu caracterul acesta impecabil descris de tine :*:*

| anonim_4396 a răspuns (pentru K9pInKuTzZaThA):

Eu am întâlnit deja pe TPU pe cineva cu aproape toate calităţile... adică tipul s-a mai schimbat în rău între timp dar când ne-am cunoscut prima dată fix aşa era.

| K9pInKuTzZaThA explică (pentru anonim_4396):

Asta este bine dar daca stai un pic sa te gandesti..Iti dai seama ca schimbarea lui in rau Te pune un pic pe ganduri parerea mea `` daca acest baiat doar se prefacea ca este dragut, sincer, nobil, iubitor..etc?

| spookydrums a răspuns (pentru anonim_4396):

Succes in cautarea ta... Ceva imi spune ca ai sa sfarsesti singura daca de la varsta ta ai atat de multe pretentii. Succes tie si condoleante lui, in cazul in care il gasesti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru K9pInKuTzZaThA):

Asta înseamnă că avea un interes şi tocmai am luat o mare ţeapă. Se poate întâmpla şi asta, eu nu sunt de vină că m-a păcălit doar în cazul în care nu mi s-a dovedit ce este şi am continuat să mă încred în el.
Nu, în cazul meu au fost alte chestii. El s-a schimbat din alte motive, oboseală, şcoală grea, etc. şi nu mai dă atâta atenţie celor din jur. Şi din alte motive pe care nu le ştiu.

| Libelle a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bag si eu asa prin discutie.
Cred ca stiu despre cine e vorbasmug, Jelli.
Da nu cumva incerci sa-l caracterizezi pe el aici? Nu ti l-ai facut tipar si asa ti-ai dori un baiat sa-i semene teribil?
Multe pretentii, si nu zic ca e rau, zic ca atunci cand ai pretentii de la o persoana sa ii poti oferi aceleasi lucruri in schimb.Mai intai trebuie sa fii perfectionist cu tine, apoi cu ceilalti.Descrierea ta e facuta ca o comanda la pregatirea pentru nunta-toate detaliile, dar niciodata nu iese perfect.Important e sa ai da, niste idei de maxim la o persoana pe care o vrei langa tine, dar sa nu pierzi din vedere ca oamenii sunt diferiti, si poti fi apreciati fiecare in felul lor.Si ca fiecare are mici scapari.cum ai zis tu acolo...sa nu vorbeasca urat, sa fie mereu pe faza cand patesti tu ceva, etc, astea nu sunt chestii pentru care poti garanta, uneori uitarea, reactiile nervoase, imprudentele se intampla-nu se rezuma totul la "sa simt ca pe el il vreau langa mine"?

| anonim_4396 a răspuns (pentru spookydrums):

laughing dar nu am zis că o să fiu cu un tip care are TOATE calităţile, mă mulţumesc şi cu mai puţine, dar asta ar fi în cel mai bun caz ce am descris eu. E o utopie adică.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Libelle):

Ştiu că ştii despre cine e vorba. Tot TPU ştie. Inclusiv el.
Am aceste idei şi îmi doresc să le realizez. Micile scăpări despre care vorbesc intervin mereu, aşa că pot să mă obişnuiesc cu ideea şi să trec peste. Perfecţiunea nu e realizabilă.
Ba da, mi.am făcut un tipar din el şi încercam să îl caracterizez, dar nimic nu este de neînlocuit.

| spookydrums a răspuns (pentru anonim_4396):

Din nou: daca exista vreun baiat care sa prezinte calitatile alea, sunt curios ce ai tu de oferit pentru ele. Adica trebuie sa il meriti, altfel, mi se pare ca ai sa irosesti calitatile unui baiat de treaba, cu alte cuvinte ai sa iti bati joc de el.

| anonim_4396 a răspuns (pentru spookydrums):

Da, dacă aş fi cu un astfel de băiat m-aş chinui să îmi schimb defectele pe care le pot identifica, că nu pot să ratez o asemenea ocazie şi să îmi bat joc. Am destule de oferit pentru cei ce merită.

| spookydrums a răspuns (pentru anonim_4396):

Deocamdata esti mica, mai ai putina rabdare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru spookydrums):

Am 15 ani, bineînţeles. Mai am timp destul.

| konon a răspuns (pentru anonim_4396):

Cam da

| spookydrums a răspuns:

Interesante descrieri... Voi fetelor ce oferiti in schimb pentru calitatile pretinse?

| Kilye a răspuns:

Pentru mine NU EXISTA baiatul perfect. *Baiatul Perfect* ar fi cel alaturi de care nu m-as mai putea opri din zambit, iar ochii mei ar straluci neincetat. Ar fi persoana alaturi de care as uita de probleme, si cu care m-as culca in gand, si m-as trezi. Persoana de care nu m-as putea desparti!

| K9pInKuTzZaThA explică (pentru Kilye):

Superb. :X Nu pot decat sa te felicit pentru gandirea ta :* ESti cu adevarat o persoana dulce si iubitoare :* Felicitarile mele :*

| Loredana98 a răspuns:

Pai, un baiat nu poate fi perfect, dar daca as iesi cu unul as vrea sa fie blond sau brunet, cu ochi albastri sau verzi. As vrea ca el sa nu fumeze sau sa se drogheze, (alcoolul mai merge pentru ca de baut beau si eu si la o petrecere chiar ca nu poti rezista). Daca ar avea un talent sau o ocupatie, as vrea sa nu se lase de ea pentru a sta permanent cu mine, as vrea ca el sa ma asculte atunci cand am un necaz (nu sa mi spuna ca e obosit sau ca e plictisit), sa nu se imbratiseze cu toate fetele din gasaca (chiar daca eu nu sunt prin preajma si chiar daca doar din prietenie le imbratiseaza) si as vrea sa aiba ceva in comun cu mine, bineinteles. Aceasta ar fi descrierea baiatului perfect, bineinteles din perspectiva mea.happy