| anonim_4396 a întrebat:

Fostul m-a invitat sa mergem cu alti prieteni la un handball si as vrea sa ma comport cat mai indiferent fata de el sa incerc sa il ignor si sa rad cu ceilalti mai mult. As vrea sa ii arat ca nu imi mai pasa. Niste sfaturi? Multumesc ofer funda!

Răspuns Câştigător
| PersonajFictiv a răspuns:

Dar iti pasa. Daca te minti singura, nu o sa ajungi sa nu iti pese.
Accepta ca iti pasa si ca nu o sa mai fii cu el ( daca nu o sa mai fii cu el ) din diverse motive, o sa treci mai usor si o sa te simti mai bine, decat sa te minti.
Gandeste-te la motivul pentru care nu poti sa fii cu el si accepta-l, incet incet, o sa treci peste si nu o sa mai trebuiasca sa mimezi ca nu iti pasa.

| PersonajFictiv a răspuns (pentru PersonajFictiv):

Eventual fii constienta ca o sa fie alt baiat in viata ta, in viitorul apropiat sau indepartat, daca e necesar si nu mai poti sa fii cu asta.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Vei parea extrem de fortata daca pleci cu planul de acasa si-si va da seama ca o faci intentionat. Poarta-te cum simti pe moment si gata.

| Violleta2022 a răspuns:

Sfatul este sa nu te duci!
Asta ii va arata foarte clar ca, el nu mai este parte din prezentul tau si ca-l ignori.

| WaterDrop a răspuns:

Arunca`i "neintentionat" o minge in cap.Vei crea senzatie si toata lumea te va aprecia.Veti rade impreuna asa.