| 2k18Tpu a întrebat:

Fostul se răzbună pe mine (din anumite motive) si tot nu încetează.Ce sa fac? Stiu unde sta dar nu as vrea sa ii fac nici un rau dar nu ma lasa in pace deloc.

Răspuns Apreciat de Editori
| ItsMaxi a răspuns:

Vorbeste cu parintii tai daca stiu de el. Am avut o relatie de genul toxica, vrei sa se ajunga sa iti faca alte lucruri rele? Ori ii spui cum sta treaba si ii explici ce si cum sa se potoleasca ori bagi frica in el cu politia. Pe primul loc esti tu. Asa si altele n-au vrut sa isi denunte partenerii si au sfarsit omorate in cel mai rau caz.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da-i rekt.

| RAY a răspuns:

Exista politie, ce gunoaie pot fi uni, nu accepta ca gata adio

| anonimg a răspuns:

Trebuie să anunți poliția; altfel îți vei pierde respectul și poate chiar viața dacă îi îngăduim să te șicaneze.
Dacă nu ești lăsată în pace, tu singură ești de vină pentru că nu iei măsuri. Nu e vorba de răzbunare, ci de onoare, de respectul tău pe care nu trebuie să îl pierzi. Dacă îl pierzi în fața fostului, cum îl vei mai câștiga? (De respect vorbesc). Nici Dumnezeu nu este de acord să îi lăsăm pe oameni să ne dezonoreze, chiar dacă oamenii ne pot face tot felul de lucruri rele. Poliția este o instituție pusă de Dumnezeu în slujba cetățenilor. Dacă nu ceri ajutorul poliției, nu vei cere ajutorul lui Dumnezeu.

| Dalmore a răspuns:

In ce fel se razbuna?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu merge cu ce a zis restul, pune-l pe curentul sa-l prinda si sa-l castreze.