| qieiqpalz a întrebat:

Frate era un tip intr o masina scumpa..eu am luat zapada de pe masina lui(practic i am facut un bine.)si tipu tura motoru si m-a udat (aburii de la toba de esapament)ce parere aveti? cine a gresit?(nu am luat ca un animal zapada am luat usor foarte usor)

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Zi mersii ca nu a coborat sa-ti dea un sut in fund!
Nu ai nici un drept sa atingi masina omului!

| qieiqpalz explică (pentru Violleta2022):

Nu am atins masina ci zapada! era un strat de vreo 5/6 cm

| Violleta2022 a răspuns (pentru qieiqpalz):

Atata vreme cat zapada era pe masina lui, este clar ca ai atins masina lui, ceea ce nu este permis, fara acorul propietarului.
Daca te ruga el sa-i cureti masina, as fi inteles, dar asa, bucura-te ca nu a coborat, sa te ia la palme.

| qieiqpalz explică (pentru Violleta2022):

Bine de ce nu a chemat si politia daca tot asta ca sunt sigur ca i am zgariat masina cu unghiile pe care nu le aveam

| Violleta2022 a răspuns (pentru qieiqpalz):

Mai baiete, tu chiar nu pricepi ca nu ai voie sa atingi propietatea nimanui?
Bineinteles ca putea sa cheme si Politia si chiar putea sa te acuze ca i-ai zgariat masina, chiar si cu capsele de la geaca.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Te a udat cu aburii de la tobă... Lol, zici te a călcat de 15 ori pe picior

| qieiqpalz explică (pentru suntserios):

Frate era frig afara normal

| ibaal a răspuns:

Pai,unde era ala!? laughing
in parcare, la semafor!?
Da' si tu...cata minte!? Ce erai tu, dezapezirea!? laughing
nici mie nu mi-ar placea sa vad pe unu' ca-mi da tarcoale la masina si pune mana...n-am de unde sa stiu ce "bine" vrea el sa faca...
Acum, sa iti fie si tie invatatura de mintewinking
Stii cum e cu facerea de bine...

| qieiqpalz explică (pentru ibaal):

Era intr o parcare

| ibaal a răspuns (pentru qieiqpalz):

Eu inteleg ca tu ai vrut sa faci un bine, insa in ziua de azi nu prea mai suntem obisnuiti ca altii sa ne ajute sau sa ne faca un bine...cine stie ce a crezut el!
Eu am avut o jigodie de vecin care mi-a taiat cauciucurile pentru ca i-am spus sa nu ma mai blocheze crying
Nu prea te mai astepti la bine din partea nimanuilaughing
de obicei nimeni strain nu se apropie de masina ta cu intentii bune, fie zgarie, fie face alte rahaturi straight face
Data viitoare nu mai faci nici tu, mai ales ca nu cunosti happy
daca ar fi stiut ca esti bine intentionat, probabil n-ar fi reactionat asa!
Asa ca nu fii suparat!winking

| DorelExpertu a răspuns:

De ce ai luat zapada de pe masina lui?
Era masina lui, zapada lui, aia e, sa se ude el...

| Mynameis93 a răspuns:

Tu ai greşit.Nu ai ce atinge maşina altuia.

| Mistery3Teodora a răspuns:

Cred ca amandoi ati gresit. Adica tu nu ar fi trebuit sa iei zapada de pe masina lui daca era de fata( pentru ca oricat de usor ai fi luat zapada, lui probabil i s- a parut ca i- ai zgariat masina). Dar si el a gresit fiindca s- a ambalat asa, suparandu- se pe un copil care se joaca luand zapada de pe masini.