| anonim_4396 a întrebat:

Fratilor am si eu nevoie de ajutor. Deci mai pe scurt am 19 ani si pana acum nu mi-am facut o relatie din motive simple,m-am axat pe mine,pe sport, sa intru la o facultate buna si de asemenea sunt destul de timid... Asa ca mi-am facut cont de tinder si cum nu il am premium nu am putut sa dau like decat la cateva fete, astfel ca la cateva de care mi-au placut(din categoria mea) le-am luat instagramul(il aveau in descriere). Acuma eu cum nu am experienta in relatii as vrea sa stiu cum as putea sa incep conversatia cu ele, adica ma gandesc ca daca ma duc si le zic Hey, te-am vazut pe tinder si mi-au placut hobby-urile tale si cum arati, probabil o sa imi dea block sau nu o sa ma bage in seama. Vreau asa cateva sfaturi cum sa incep conversatia si dupa despre ce sa vorbim si cum sa ii zic daca vrea sa iesim in oras. Si da am luat insta-ul la cateva ca sa am si eu o sansa mai mare, nu sa fac misto.Dau fundita happy

1 răspuns:
| Juliandra00 a răspuns:

In primul rand ai putea sa nu mentionezi ca ai contul ei de pe tinder pentru ca logic ca se va simti prost probabil.
Ii dai un hey apoi o intrebi lucruri cum ar fi: cati ani are, de unde este, ce i place sa faca, etc.
Incepi prin a va cunoaste reciproc.
Apoi incepi sa vorbesti cu ea mai deschis ce face cum se simte blah blah.
Lasa ceva timp sa treaca totusi ca gen, crede ma ca in ziua de azi fetele nu prea mai au incredere sa iasa asa cu necunoscutii stii.
Ps: Ti as recomanda sa ti faci o relatie cu o persoana pe care o cunosti fizic nu pe aplicatii.