| Mihaelaa98 a întrebat:

Fumez de trei luni. Se vede la radiografia la plamani? Ce ar trebui si ce nu ar trebui sa fac inainte de radiografie?

Răspuns Câştigător
| DeathOfDreams a răspuns:

Indiferent dacă fumezi zilnic sau nu, într-un interval de 3 luni sau un an, n-o să se vadă.

Acum ceva timp, am cunoscut pe cineva care fuma de 8 ani. Și nu doar țigări. Mi-a povestit că după câțiva ani, și-a făcut radiografie și nu s-a văzut nimic.
Dar am mai cunoscut încă o persoană care după vreo 5 ani a mers cu părinții să-și facă radiografie și s-a văzut.
Oricum, nu compara trei luni cu 5 ani. Și în plus, tipu' fumează în jur de un pachet pe zi.

Nu merge cu laptele, doar la analize, nu și la radiografii.

Nu cred c-o să se vadă, dar în caz contrar, poți scăpa ieftin spunându-le că stai deseori în locuri cu mult fum, gen localur, în așa fel încât nefumătorii inhalezează fumul în cantități mult mai mari decât cei care fumează, iar la ei s-ar vedea mult mai bine.
Citește pe net, sunt o grămadă de informații de genu.

Repet, nu o să se vadă. Calmează-te.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde de cate tigari fumezi pe zi. Daca nu sunt putine se vede.

| RareşTPUro a răspuns:

Normal ca se vede. Daca fumezi de trei luni pana in prezent, zilnic se vede si nu poti ascunde acest lucru.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu se vede.

| FataȘarpe a răspuns:

Bea o cutie mare de lapte in fiecarte zi, de preferat 2.
O sa se vada la radiografie.
O sa se vada si daca bei 2 cutii de lapte pe zi, dar mai putin.