| Razvan500Raz500Razvan a întrebat:

Funda. Am dat reset din fabrica la telefon si acum cand trebuie sa fac configurarea si ajung la pasul cu contul google bag contul google si parola (parola este buna) si ma intoarce inapoi sa bag iar contul google (am dat reset la telefon si la fel face) va rog ajutati-ma

2 răspunsuri:
| Crainstorm20 a răspuns:

Salut! Presupun ca ai Android 5.0 sau peste. Aceasta metoda este una eficienta, deoarece inainte chiar daca aveai parola pe telefon tot cineva putea sa ii dea factory reset si sa stearga orice urma a ta foarte usor si sa acceseze telefonul.
Acum intervine smecheria deoarece iti cere contul folosit anterior:
-Trebuie sa bagi email-ul + parola corecte. Spui ca parola este corecta, dar dupa cum vezi e din vina ta, ai uitat parola sau o scrii gresit.Incearca sa iti reamintesti ultimele parole folosite si vezi care merge.Sau de nu intra pe calculator si da pe gmail forgot password imediat iti se vor pune niste intrebari si raspunde la ele. Vei primi un raspuns si posibilitatea de a schimba parola.

NU e vina sistemului de securitate daca tu gresesti/uiti ...parola + email

| Razvan500Raz500Razvan explică (pentru Crainstorm20):

Nu am uitat-o. Am bagat-o intentionat gresit si atunci ma anutat ca e gresita. Eu am dat resetare aseara si am mai dat si azi si am auzit ceva de genul ca trebuie sa astept 72 de ore, este adevarat?