| justme_8835 a întrebat:

Funda:***Buna, eu am 13 ani si, in ultima vreme,(stiu ca o sa sune ciudat) am devenit obsedata de marimea sanilor.am inceput sa port bustiera zilele astea, nu am sani minuskuli dar nici maricei. Celelate fete de varsta mea au sanii mult mai mari decat ai mei.In rest sunt dezvoltata, mi-a venit menstruatia acum un an, etc.Nu stiti cum se poate accelera cresterea lor?
Sau keva care sa-i faca sa para mai mari, cu buretzii nu prea ajutatongue
Da stiu, e ciudata intrebareahtongue

6 răspunsuri:
| Aηηy a răspuns:

Nu mai purta bustiera, poarta sutien daca vrei sa para mai mari si sa aiba un aspect mai placut. Nu poti sa le faci nimic ca sa creasca, pana la 18 ani au timp destul ca sa se dezvolte. Unele fete nu au deloc, nu trebuie sa te descurajezi.

| AnnnaMarrria a răspuns:

Pai nu e ciudata...dar crede-ma ca si nebuna de sora'mea la 12 ani, e ca tine...cred! naiba a inceput sa poate sutiene bla-bla, dar sti, e mai bine sa te dezvolti mai tarziu! pentru ca daca de acum esti ca o fata de 14-15 la corp, la 19 ani vei arata ca o fata de 28! Lasa mai oh go on or sa creasca ei singuri oh go on lasa-i in pace!
acum nu stiu daca eu chiar te-am ajutat, dar sper sa imi asculti sfatul!

| georgyg98 a răspuns:

Bunahappy.Nu trebuie sa disperi inca esti micuta, eu iti sugerez sa porti bustiera ci nu sutien.Nu exista nimic ce le poti face, doar asteapta.happy
pahappy

| wiufh a răspuns:

Mda... Si eu am problema asta.laughing
In orice caz, am citit undeva ca le poti accelera cresterea si prin alimentatie - daca mananci in fiecare zi seminte(de exemplu cele de floarea soarelui), sau marar. Ajung cateva linguri pe zi.
Desigur, nu vor fi rezultate spectaculoase, dar ajuta.winking
De asemenea, poti sa faci mai mult sport -cauta exercitii speciale pe net- deoarece sanii fermi si ridicati par mai mari.
Sper sa ti-am fost de ajutor. -mult succes!-
Te rog funda.

| Diiiaaa a răspuns:

Nu prea exista. Doar daca nu vrei sa-ti pui silicoane(si nu cred ca vrei). Asteapta si o sa-ti creasca de la sinewinking

| ILINCA_8854 a răspuns:

Ia-ti un sutien cu 2 marimi mai mari big grin, bine, hai sa revenim la tema...nu te teme o sa creasca happy