| ѕмιℓєfσямєℓℓу a întrebat:

FUNDA!
Buna TPU! Iubesc muzica rock, metal, screamo, etc. Imi place sa cant si sa scriu cantece si as vrea sa imi fac o trupa dar nu prea stiu cum. Prietenii mei nu stiu sa cante la chitara sau tobe deci... Ce as putea sa fac?happy Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| MusicFromAvenue a răspuns:

Muzicieni se gasesc intre ei pur si simplu. Nu este neaparat sa stii deja pe cineva sau sa fii prieten cu cineva pentru a il lua in trupa. Asta nu inseamna ca este bine venit oricine. Cand iti vei cauta pe cineva sa iti formezi o trupa sa ai in vedere doua lucruri: 1. sa cunoasca foarte bine instrumentul la care canta si pentru care l-ai ales 2. sa fie o persoana serioasa cu care poti sa lucrezi, sa vina la repetitii, sa fie prezenta la concertele sau spectacolele care le veti da. Bafta in continuare si sa nu te lasi, vei gasi la momentul potrivit persoanele cu care sa iti trupa.