| Alecssa a întrebat:

Funda! Care este rolul punctelor de suspensie din secventa: "Ma duc sub copacul mare, unde i.am spus candva, odinioara..."?

1 răspuns:
| xGloryaax a răspuns:

Vai ce rusine... in ce clasa esti ma? in fine :hai ca iti explic ca la clasa a-3-a :punctele de suspensie se folosesc in locul unui cuvant sau chiar fragment literar sau se mai foloseste (ca in cazul din intrebarea ta respectiva) o dinioara... adica ha ha se gandea ca mai demult. ' vezi si mai urma sa spuna ceva de asta sau folosit punctele de suspensie!