| Daria163 a întrebat:

Funda! Cat e intrarea pentru copii la Simfonia lalelelor?

16 răspunsuri:
| xCaTgIrLx a răspuns:

Unde-i Simfonia lalelelor
?laughing

| Daria163 explică (pentru xCaTgIrLx):

In Pitesti daca nu stiai :-p.Nici nu stii ce frumos e

| Daria163 explică (pentru xCaTgIrLx):

Ce stii tu de arta.

| PrajituricaCuBomboneleColorate a răspuns (pentru Daria163):

Dar tu ce stii de arta? ai 42 de ani ca sa asculti numa' viori si trompete ca pe vremea bunicii?
nu te mai da asa desteapta ca daca ai pus o intrebare despre o opera muzicala sau care tine de asa ceva nu inseamna ca esti cea mai importanta pers de pe pamant care poate sa se ia de alte persoane care nu sunt interesate de acelesi lucruri ca si tine. poate ca nu toti stim despre opere muzicale ca nu suntem oameni incuiati zilmic in casa cu bunica ascultand la casetofonul cu baterie(ca si tine).tongue

| Daria163 explică (pentru PrajituricaCuBomboneleColorate):

Da ce sa spun! Vai draga am suparat rockeritele.Nu iti zic si nu o sa aflii nimic despre mine pentru ca eu nu sunt ca ....nu mai zic.Si,in plus Simfonia Lalelelor nu e o opera muzicala.E o expozitie florala,, desteapto''.Nu te mai baga tu pentru ca am intrebat doar pe cine stie.Intrebati asa sa va aflati in treaba.Da ma, voi sunteti buricul pamantului, stiti voi totul si mai lasati-ma in pace cu explicatiile voastre.Raspundeti la o intrebare pentru copii mai,, smecheri'' :-p

| PrajituricaCuBomboneleColorate a răspuns (pentru Daria163):

Stii ce... voiam sa-ti spun acum ceva.dar lasa..ca s-ar putea sa las pe cineva(adica tu)sa se simta cam prost...
si nu ma bag in vorba asa..ca ma cred eu "buricul pamantului"(ma scuzi daca crezi ca ti-am furat unica meserie), ma bag in vorba pentru ca te-ai luat de prietena mea si asta nu-mi convine...si in plus tu ai inceput dragasadcitez)"ce stii tu despre arta"...asa ca stai cuminte in banca ta, copiluto.happy

| Daria163 explică (pentru PrajituricaCuBomboneleColorate):

Hai duduie, zi ce poti! Nu te raproteaza nimeni! Hai baga tot ce stii! cool :->

| PrajituricaCuBomboneleColorate a răspuns (pentru Daria163):

Poate iti bag intr-un mesaj...
ca daca incep nu ma mai opresc.

| Daria163 explică (pentru PrajituricaCuBomboneleColorate):

Bine hai ca astept

| xCaTgIrLx a răspuns:

Taci ca nici nu ma cunosti...de unde sa stiu cat e intrarea am pus o simpla intrebare...

| xCaTgIrLx a răspuns:

Da tu ce sti de arta?

| Daria163 explică (pentru xCaTgIrLx):

Da sa stii ca stiu multe.Din moment ce voi ziceati ca Simfonia Lalelelor e o,, opera muzicala''.Mai, daca nu stiti nu mai raspundeti. Taceti malc.Nu zic ca mie imi place muzica veche.Imi place muzica noua dar nu chiar zdranganelile care au aparut mai recent.Simfonia Lalelelor e o expozitie florala care te incanta.

| xCaTgIrLx a răspuns:

Intrebarea pusa de mine ultima este pentru anda.

| Daria163 explică (pentru xCaTgIrLx):

Invata copile sa scrii Anda cu a mare si,, sti'' cu doi i si dupa aia mai vorbim laughing). Daca nu stii sa scrii, de opera muzicala nu mai zic laughing

| xCaTgIrLx a răspuns:

Las-o PrajituricaCuBomboaneColorate ca oricum e proasta de bubuie nu poti sa o inrebi nimic, asae ea proasta...

| Daria163 explică (pentru xCaTgIrLx):

Daa cine vorbeste.Nu stii sa scrii Anda cu a mare. Pune mana pe carte ca nu strica.Nu te cunosc si mi-am dat seama cum te descurici la invatatura prin vocabularul tau.Cum am mai zis : Invata copile sa scrii si dupa aia mai vorbim, ok? Vezi-ti de treaba ca te faci de ras si nu e bine laughing