| anonim_4396 a întrebat:

Funda! Cine a citit cartea Fluturi de Irina Binder
Am o intrebare : toata poveste e reală
... a trecut prin toata acele lucruri?
Personajele sunt reale,?
Ce parere aveti de volume.mm cele 3 volume happy happy

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Nicio carte de fictiune nu e 100% reala. Mai nou nici biografiile nu sunt 100% reale. A fost o poveste din care s-a inspirat, dar ca sa scrii o carte nu o poti face doar relatand o poveste adevarata, nici-o poveste nu e atat de detaliata si interesanta ca sa poti sa scrii o carte doar din ea, fara sa "infloresti" nimic.

1 răspuns:
| defineGirlygirl a răspuns:

Din punctul meu de vedere cartea a fost foarte usor de citit dar, mult prea siropoasa si cliseica, iar Irina parea extrem de idealizata...