| anonim_4396 a întrebat:

Funda! De ce dupa ce fumez simt o ameteala puternica?

Răspuns Câştigător
| 393Dan a răspuns:

Ca esti incepator, ai sa fumezi mai des si n-ai sa mai simti nimic. Eu tot asa rar trageam cate una doar pentru senzatia aia, mai ales cand beiam pe la vreun party. Insa n-o mai fac ca miroase puternic. Cred ca nu face doar ca sa-mi imput hainele, plus ca-i rau pentru plamani, asa ca eu raman doar cu alcoolul =P

6 răspunsuri:
| Kira5854 a răspuns:

Fiind incepator nu esti invatat cu nicotina, astfel se produce ameteala. Cu timpul nu vei mai simti acea ameteala.

| tudorhit a răspuns:

Lasa tigara ca nu e buna, daca esti pe la inceput lasa-te cat mai poti. Eu tot asa am reusit sa ma las pentru ca eram la inceput. Nu fi nesabuit. Daca vrei putem vorbi in privat daca mai vrei sfaturi.

| Alex2o17 a răspuns (pentru tudorhit):

Stiu ca nu e buna, dar nu sunt dependent, plus ca daca as deveni nu as avea bani sa cumpar multe tigari, de la o tigara la o zi doua ce ar putea sa mi se intample, plus ca fac si sport

| tudorhit a răspuns (pentru Alex2o17):

Cum mi-a zis si preotul, inainte sa vrei sa fumezi o tigara zi Tatal Nostru de 3 ori si o sa vezi ca nu iti mai vine a fuma.

| Alessiaale433 a răspuns:

Lasa-le naibii si pe alea cateva! Tu nu vezi cum tipa corpul tau ca nu vrea sa se otraveasca? Probabil ca esti deja intoxicata de la fumatul pasiv si tigara de acum este picatura care a umplut paharul!
Nu-ti mai fa singura rau! Esti in crestere si pui nicotina temelie la dezvoltarea corpului tau, ca sa nu mai poti niciodata renunta la ea! Fii mai desteapta decat ai tai!

| Alex2o17 a răspuns (pentru Alessiaale433):

Tu ai dat copy-paste de la alta intrebare happy