| crooxel a întrebat:

FUNDA! hey TPU e urgent! uitati... eu am 15 ani si azi merg impreuna cu familia mea si cu niste colegi de'a lui tata (care au cam 23 de ani si cel mai in varsta 30)la strand si habar n'am cum sa'i salut
Adica "sarumana" din start nu merge.
Aveti idei? daca vreti dati si argumente
dau Funda la cel mai folositor si la restul dau vot!

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna, nu trebuie sa pari ceia ce nu poti fi, pentru ca te vei da de gol. Persoanelor in varsta te poti adresa cu sarutmana, iar celor tineri, o strangere de mana si un salut, buna, e deaajuns. Forma de salut, sarutmana, a fost, este si va fi forma cea mai respectata a tuturor timpurilor, indiferent de varsta, culoare sau sex. Castigati respectul, pentru a fi respectat!

3 răspunsuri:
| shanela a răspuns:

Buna ziua cred ca e cel mai potrivit

| Anon352 a răspuns:

Buna ziualaughing i cel mai bine ca nici sal nu poti sa-i zici

| crooxel explică:

Da... doar ca buna ziua mi se par un pic ciudat...adica, nu e prea mult? a da tata zicea sa le zic serus