| Robo97 a întrebat:

Funda) M-am dus sa imi fac gaura in ureche si mi-a bagat un cercel medicinal suflat cu aur care cica trebuie sa il port 1 saptamana sau 2 ...eu am cumparat un cercel de aur si as vrea sa il pun cat mai repede. Trebuie sa stau chiar o saptamana cu cercel medicinal? sau pot sa mi-l pun pe al meu mai repede....PS:Nu mi s-a infectat si nici nu m-a durut cand mi-a facut gaura. si nici acum dupa 24 ore n-am nimik..nu ma doare deloc

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Ar fi bine sa-l lasi pe cel pe care ti l-au pus initial macar 10 zile, apoi sa il schimbi cu cel pe care vrei sa il porti. Trebuie sa astepti sa se vindece, macar partial, pentru ca se poate inflama apoi.

| Ballet a răspuns:

Buna.
Nu trebuie neaparat, avand in vedere ca e aur. Dar totusi mai asteapta 2-3 zile.
Succes.

| CupcakkeCaffe a răspuns:

Am o prietena care si-a facut a 2-a gaura si dupa 5 zile si i s-a infectat. Sfatul meu este sa-l tii cat trebuie si sa nu risti o sa ai timp toata viata sa-l porti pe celalaltwinking

| Marselina a răspuns:

Cat a costat cercelul?