| AndreeaDiana9999 a întrebat:

Funda!
O compunere in care omenia a jucat un rol important in jur de 10 randuri.
Mersibig grin

Răspuns Câştigător
| AndreeaDiana9999 explică:

Salut andreea.
Compunere:
Omenirea a jucat rolul dezvoltarii vietii in natura, dar si in descoperirea unor noi metode de adaptare a vietuitoarelor.
Mai mult nu stiu laughing Sunt cam grabit. Funda?

| ImHere a răspuns (pentru AndreeaDiana9999):

Hmm, a scris "omenia" nu "omenirea". Ori tu ai citit gresit, ori ea a scris gresit.

| D4rkAng3l a răspuns (pentru ImHere):

Ok avocatule.

| AndreeaDiana9999 explică (pentru AndreeaDiana9999):

Iti apreciez efortul si asa laughing mi-am pus imaginatia la incercare si am facut si eu ceva pe acolo.

4 răspunsuri:
| ImHere a răspuns:

10 randuri sunt numai introducerea.
Omenia... pai fara omenie nu exista cinste, adevar, deci in multe cazuri dreptatea (omenia) a jucat un rol important.
De exemplu:
-Cum ai reusit?
-Am avut incredere in el.
Doar pentru ca respectivul era omenos.
Fa o poveste pe chestia asta.