| JamilaGizeh a întrebat:

FUNDA! Pana la urma maine mergem la scoala sau nu?

Răspuns Câştigător
| Sweet00Alice a răspuns:

Conform prevederilor legale în vigoare, Daniel Funeriu, ministrul Educaţiei, Cercetării, Tineretului şi Sportului, a emis ordinul nr. 3205/06.02.2012, prin care, în zilele de marţi, 7 februarie şi miercuri, 8 februarie este suspendată integral activitatea didactică în judeţele Botoşani, Brăila, Buzău, Călăraşi, Ialomiţa, Iaşi, Ilfov, Olt, Tulcea, Vaslui, Vrancea, precum şi în municipiul Bucureşti.
În celelalte judeţe, inspectoratele şcolare judeţene vor monitoriza cu atenţie situaţia şi vor raporta la MECTS situaţiile punctuale în care se impune suspendarea activităţii didactice.
În cadrul videoconferinţei organizate luni, 6 februarie 2012, inspectorii şcolari judeţeni au luat la cunoştinţă faptul că numărul de TelVerde pentru clasa pregătitoare 0.800.816.ABC (unde ABC reprezintă indicativul telefonic al judeţului) se pune la dispoziţia părinţilor pentru a afla în timp real situaţia unităţii de învăţământ a şcolilor în care sunt înscrişi copiii lor.

Deci, in principiu, ar trebui sa stam acasa si azi (7 februarie) si maine (8 februarie). Dar depinde din ce judet esti happy Galati, de exemplu, nu are liber din cate stiu thinking

7 răspunsuri:
| Roxana0606 a răspuns:

Joi mergem la scoala :*:*

| JamilaGizeh explică:

Din Bucuresti

| Raluka133 a răspuns:

Deci eu sunt din OLt, inseamna ca maine nu ma duc la scoala...am scapat!

| MagicOneT a răspuns:

DA mergem

| Nicoleta20000 a răspuns:

Depinde unde locuiesti! Eu nu merrgg!

| oanaganea a răspuns:

Joi mergem la scoala noi dar depinde unde stai eu stau in timisoara si merg joi

| Suzyca95 a răspuns:

Nu. Maine nu se invata.