| bubbuluv a întrebat:

Funda! Sts-uri de despartiiree si fericire dar in special de tristetesad cat mai multe plss si nu imi da`ti site`uri ca nu imi place sa caut laughing :X

3 răspunsuri:
| d1aVoLo a răspuns:

Tatusuri triste 1 " Plecat cu gandu’…la un coupe…motor mare… fara CD si fara difuzoare…s’auzi cum urca’n ture…prea tare…viseaza in continuare…speranta nu moare… "

Statusuri triste 2" Viata e un joc de cacao in care nu poti folosii coade! "

Statusuri triste 3" Domina ca sa nu fii dominat! "

Statusuri triste 4" Ca sa întelegi ca esti prost trebuie totusî sa-ti mearga mintea "

Statusuri triste 5 " E greu sa nu faci nimic… nu stii niciodata cand termini… "

Statusuri triste 6 " Punctul G la femei se gaseste la sfarsitul cuvantului SHOPPING! "

Statusuri triste 7 " Ochii care nu se vad se uita la fundul femeii tale… "

Statusuri triste 8 " Cand ai suflet RAU in tine atunci esti privit mai BINE! "

Statusuri triste 9 " Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar… "

Statusuri triste 10" Pentru mentalitatea de ****, spun: Suck my cock! Crezi ca daca esti bogat cand te caci miroase-a LiLiac?!?!? "

Statusuri triste 11 " Viitorul e trecutul la prezent….dar trecutul ramane trecut caci prezentul stii sigur ca va schimba un viitor care a fost deja… "

Statusuri triste 12 "Razbunarea cea mai crunta este cand dusmanul tau e silit sa recunoasca ca TU esti mai bun si el e mai rau! "

Statusuri triste 13 " Un cerc de prieteni nu se face cu compasul… "

Statusuri triste 14 " Nu sunt rea, sunt smecherita si stiu sa ma fac iubita, hai sa facem o`ncercare, sa vedem care pe care… "

Statusuri triste 15 " Nu exista ganduri rele doar idei iesite din comun laf el cum nu exista nici un gand bun pe care sa v-il spun… "

Statusuri triste 16 " Prea multi prosti pentru o tara asa de mica… "

Statusuri triste 17 " Nu exista nu-mi place sa beau… beau fara sa-mi placa! "

Statusuri triste 18 " Nu exista minciuni doar adevar fara dovezi… "

Statusuri triste 19 " Nu exista ceva mai rau decat cazare pe viata… "

Statusuri triste 20 " Visele nu ti le dau, nu mi le poti lua, sa visez e lumea mea… "

Statusuri triste 21 " Smeel`s like weekend… "

Statusuri triste 22 " Spuneti ca nu m-a suportati dar va uitati la mine de parca mi-ati fi fani… "

Statusuri triste 23 " Adevarul care ii face pe oameni liberi este in cea mai mare parte adevarul pe care oamenii n-ar vrea sa-l auda… "

Statusuri triste 24 " Stam la rand? Sau toti deodata? "

Statusuri triste 25 " Pentru orice femeie dorita de majoritatea barbatilor exista cel unul deja plictisit de ea… "

Statusuri triste 26 " Daca tot ce ai este un ciocan, toate obiectele din jur iti par cuie… "

Statusuri triste 27 " Secretul succesului este sinceritatea. Odata ce poti sa te prefaci, ai reusit. "

Statusuri triste 28 " Atata timp cat nu-ti pasa unde esti, nu te poti rataci…

Statusuri triste 29 " Nu ai mai vazut mancare de cand se tragea cu arcu! "

Statusuri triste 30 " Fiecare iubire are un balcon ca Romeo si Julieta, pe care mai tarziu se intind rufe… "

Statusuri triste 31 " Pe cine nu il lasi sa moara nu te lasa sa traiesti… "

Statusuri triste 32 " Nu-mi mai dati sfaturi… stiu sa gresesc si singur! "

Statusuri triste 33 " Ce s-ar intampla daca o masina, care merge cu viteza luminii, ar aprinde farurile? "

Statusuri triste 34 " Pentru fiecare 60 de sec. in care stai suparat, pierzi un minut din viata frumoasa pe care nimeni nu ti-o poate da inapoi… asa ca invata si tu sa fii fericit si sa zambesti! "

Statusuri triste 35 " E o alta zi in care mi-am pierdut ideea, moralul e la pamant si marijuana e cheia… "

Statusuri triste 36 " Lasa timpul sa treaca ca sa faci treaba sa mearga… nu te grabii… vei reusi! "

Statusuri triste 37 " Cei care incearca sa isi inece necazurile in bautura uita un lucru: necazurile stiu sa inoate… "

Statusuri triste 38 " Ca sa poti sa iti depasesti instinctele, trebuie sa stii sa iti controlezi vointza! "

Statusuri triste 39 " Parca voua nu v-a place cand v-a luam pe la spate, cand v-a tragem de par si v-a dam palme strigati o doamne ce naiba sunteti doamne… "

Statusuri triste 40 " Cei care te critica nu v-or decat sa te schimbe… pentru ca vad in tine ceea ce ei nu au sa fie niciodata! "

Statusuri triste 41 " Nici tu nu te cunosti, candva vei fi surprins de tine! "

Statusuri triste 42 " Exista batalii pe care e bine sa le ocolesti…nu de teama ca le-ai putea pierde, ci pentru ca ai deveni ridicol castigandu-le! "

Statusuri triste 43 " Cand te-ai nascut plangeai, iar toti cei din jur radeau… traieste-ti viata in asa fel incat atunci cand o sa vina clipa tu sa razi iar cei ce vor sta in jurul tau sa planga… "

Statusuri triste 44 " Nici de moarte nu am teama, stie lumea cum ma cheama, cand acuz si ma razbun stie lumea ca-s nebun…"

Statusuri triste 45 " Esti la fel de bine venit ca si telefonul care suna in timpul sexului

Statusuri triste 46 " Bat covoare cu ochiul mintii! "

Statusuri triste 47 " Moderatelly Invisible… "

Statusuri triste 48 " Nu sunt singur in ploaie si vant. Am cei mai buni prieteni de pe pamant… "

Statusuri triste 49 " Un nimeni celebru! "

Statusuri triste 50 " Nu-mi stricati proasta dispozitie! "

Statusuri triste 51 " Romania este o tara in care pizza vine mai repede decat politia"

Statusuri triste 52" Numai dupa invidia altora iti poti da seama de propria ta valoare… "

Statusuri triste 53 " Din lipsa de experienta m-am oprit la atat! "

Statusuri triste 54 " Cand ii bate norocul la usa, lenesul se plange de… prea mult zgomot! "

Statusuri triste 55 " Am praf in ochi pentru artisti, praf in nas pentru rockeristi, praf de pusca pentru manelisti, te fac praf daca mai misti! "

Statusuri triste 56 " Eu sunt bogat, dar nu ma consider fiindca imi lipseste esentialul… "

Statusuri triste 57 " Daca vezi pe cineva fara zambet……da-i unul de al tau… "

Statusuri triste 58 " Primul semn de senilitate este sa crezi ca le sti pe toate… "

Statusuri triste 59" Creierul meu abia asteapta sa fie pus la munca! "" Diplomatia este arta de a spune: "Cutu, cutu …", pana ce apuci sa pui mana pe o piatra… "

Statusuri triste 60 " Daca ai datorii financiare, cineva este stapan pe o bucatica din tine! "

| Claudia_8122 a răspuns:

Desi o sa`mi fie dor... de data asta o sa pun orgoliul in fata sentimentelor...

M`a gasit si aceasta zi incompleta, incapabila sa`mi spuna un cuvânt despre tine…!

Inca traiesc un vis departe de realitate straight face

Toate vor trece... intr-o buna zi! Si totusi... Ramai copilul care mi-a umplut viata!

Destinul, arma ce`mi umple amintirea. Sageata ce m`a lovit cand ti-am descoperit privirea;-w

Si zbor peste cei ca tine peste grele drumuri...Trag fum dupa fum si totusi nu`s plin de fumuri!

Eram doar doi copii prosti, stiu ca refuzi sa recunosti.Eu speram in ceva nou, tu erai cu gandul dupa fosti.N-aveam planuri facute, erau doar idei pierdute.Ai spus ca pleci in 10 minute, eu ti-am spus ironic, du-te!

Se iarta. dar nu se Uita luCrurile ce dor.

Timpul trece si foile se rup din calendar ...Trecutul te urmareshte si iti lasa un gust amar!

Am realizat ca tot ce-i bine nu tine cu tine, retine! Dar nu uita ca intr-un final orice rau e ucis de-un bine!

Cand dam de greu dam vina pe soarta. Dar norocul e pentru cine stie sa si-l faca!

mi-a zis odata tati o vorba desteapta : " printeso, nu plange. ca viata nu te-asteapta!

Stiu cum e sa fii dezamagit in viata. Stiu cum e sa-ti para toata lumea o zdreanta!

E clipa ce inevitabil m-a ajuns... pentru o secunda toti ochii s-au oprit din plans!

Nu ma cauta azi nu sunt eu, e subconstientul...

Ai simtit vreodata. Ca lipseste o parte din tine!? sad

Tu nici nu ai vazut ca nu mi`e usor!

Dintre toate minciunile tale, „ Te iubesc „ era favorita mea!

Dar nimeni nu intelege, impotriva vietii nu exista lege!

Orice rau, in final o sa treaca!

Nu exista nici o limita la ce`as putea sa fac, au trecut atatia ani, lectia o am in cap.

Esti singur si nesigur intr-o lume in care viitorul singur ti`l asiguri!

Fericirea`i trecatoare, e doar un pas. indiferenta doare.

| Passions a răspuns:

Despartire: 1.Incerc sa opresc lacrimile ce curg pe fata mea trista,gandul meu e tot la tine zi de zi noapte de noapte, imi pare rau ca ne-am despartit, incep sa cred ca asta merit...
2. Vreau sa crezi ca am fost o iubita buna,incerc sa-mi regasesc linistea,timp de o luna,incep sa plang,daca aud numele tau, si'atunci cand rad, parca imi pare rau...
3.Am invatat ca lumea e hoata si parsiva,acum stiu ca au facut tot posibilul sa numai fim impreuna,am invatat treptat sa te iubesc,am invat treptat sa te doresc,am invatat treptat,ca trebuie sa lupt chiar daca. nu esti langa mine, si toate, le-am invat doar pentru tine...
Fericire: 1. Ochii mei,iti cer sa zambesti,zambetul meu,iti cer sa ma doresti, imi place sa aud despre tine, caci ma'nnebunesti[asta e cam de dragostelaughing]
2.As vrea sa ajung departe, si visele sa mi le implinesc, as vrea sa tac si in acelasi timp sa vorbesc!love struck...pentru ca asta e arta, in care as vrea sa traiesc!love struck
3. Iubesc fericirea, si ador persoanele care isi exprima astalove struck
Triste:1. Vreau sa-ti cer iertare pentru. tot raul facut, si iti multumesc din suflet, ca m-ai invatat sa lupt!
2.Am crezut ca totul e perfect, dar incep sa cred ca nasterea mea e un defect:-J...
3.E ascunsa,dar toata lumea o vede, minte incontinuu, dar toata lumea o crede...:o:-J
4.Cand viata iti da o mie de motive pentru a plange, demostreaza ca ai o mie si una de motive pentru a zambihappy
5.De ce sa plang atat,chiar nu are rost,asta e,a trecut, tot ce a fost, a fost!
6.As vrea sa cred totulstraight face, dar sunt doar niste minciuni:-J...
7.Prefer sa zambeschappy, decat sa rad fara motiv:-J
8. Sper,dar nu se intampla nimic,visez,dar in zadar,iubesc, si nu mi-e clar, de ce mi-a fost scris sa nu am nici'un dar?sad
9.Incerc sa gasesc curajul,dar el s-a ratacit, prin lacrimile mele amare, ce m-au coplesit:-J...
10.Lacrimi,tristete,si singuratate,sunt niste cuvinte, care trebuie sa le sufar, pana la moarte:-J...
11.Nu vreau sa crezi lucruri prostestisad, eu incerc doar sa te fac, sa ma iubesti...straight face
12.As vrea sa stii cat te iubesc,dar nu ti-o voi spune,as vrea sa stii cat te doresc,dar vreau sa-ti dai seama,dar de fapt,degeaba ma omor eu, ca nu-ti trece tie prin cap, aceste cuvinte pe care le-am invatat de la viataa...
13.Nu prea stiu ce vreau, si ma ratacesc prin sperante aiurite:-J...
14. Vorbe false,si lume rea,asta este viata measad...
Cam atatea imi vin in cap, ca eu le inventezlaughing sper sa te ajute, nu sunt extraordinare...Te Pup:*