| Gabitza1305 a întrebat:

FUNDA! URGENT! am si eu nevoie sa imi spuna cineva ce este un ". psd file"... am cautat pe google dar am gasit doar ca e ceva legat de adobe photoshop...

Răspuns Câştigător
| SkyHigh a răspuns:

Este un proiect Adobe Photoshop. Adică dacă o să ai Photoshop instalat, o să vezi că se poate deschide acel fişier, şi o să vezi ce conţine. De exemplu dacă vrei să faci o imagine în Photoshop pe care ai un text, şi o salvezi, nu o să o mai poţi modifica la fel de uşor ca şi cum ai avea proiectul salvat. Având proiectul, poţi modifica foarte uşor elementele care constituie imaginea finală(text, o altă imagine, etc). Sper că ai înţeles happy