| Yousosweet a întrebat:

FUNDA! Va rog am nevoie de sfaturile voastre.deci mie imi place de un baiat de 2 ani si el a fost in scoala cu mine.mereu se uita frumos la mine iar acum cateva luni a inceput sa ma strige "pissii", cand a scapat mingea mi-a cerut-o mie sa i-o dau.si plus de asta intr-o zi cand eram pe gard cu o prietena a venit si s-a asezat exact langa mine(el mai era cu 2 baieti cu care nu e de obicei asa:-s) si zicea ca lu' unu din ei ii place de me bineinteles ca nu am crezut. dar doar eu cu el >vorbeam:" aia 2 si prietena mea nu ziceau nimic.Si el zicea ca stie cum ma cheama, ca am idul pe hi5.alta data misca gardul si eu nu vroiam sa par ca il bag in seama si pana nu m-am uitat la el misca gardul in continuu.Si cand ma vede din departare zambeste si ii da un cot celui de langa el.Se mai uita si uneori pe hi5 mew etc. Ce credeti? va rog frumos spuneti parerea voastra. sinceri credeti ca ma place?:-s

7 răspunsuri:
| Cristiname a răspuns:

Se pare ca te place. Face lucruri sa-ti atraga atentia si asta dovedeste ca e interesat in tine. Ce ai putea tu sa faci? Sa zambesti atunci cand el se uita la tine, sa-l urmaresti uneori cu privirea sa ii dai semne ca si tu ai fii interesata de el pentru a-i da curaj sa actioneze fara sa se teama de respingere. Succes!

| DdDiX a răspuns:

Eu cred ca da... poate face aceste lucruri ca sati atrga atentia, ca stai dai seama ca el simte ceva pentru tine
mai lasa sa treaca ceva timp, si vezi cum reactioneaza, poate o sal intrebi u daca te place sau poate te va cere de prietena

| Inarf a răspuns:

Din tot ce ai spus :d baiatul te place :d dar poti sa iei idu lui sa ii bati un apropo despre asta :d sa il faci sa spuna ce simte :d poate ca va iesi o relatie din asta :d bafttaa :*!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca te place semnalele sunt evidente. Raspundei la reactii daca vrei sa fii cu el. Dar nu uita sa pari dezinteresata adica sa nu i dai prea mare atentie din prima. Daca te abordeaza pe mess discuta cu el chestii banale. Lasal nedumerit pentru o perioada. Il vei face curios si o sa vrea sa te cunoasca.

| raluuu11 a răspuns:

Ce varsta ai? parerea mea este ca toate acestea nu dau semne exacte ca lui i ar place de tine! sunt niste copilarii... cel mai bine este sa ai rabdare si sa nu i dai atentie!
Daca te place o sa ti dea in timp niste semne mai concrete.totul o sa fie bine happy :* fundita big grin?

| Loredana_4143 a răspuns:

Eu cred ca da...si ar trebui sa-i spui unei prietene care are si ea id-ul lui sa il intrebe daca te place cu adevarat si daca zice si ca ar vrea sa se combine cu tine...sa ii spuna ca tu niciodata da niciodata nu faci primul paswinking

| Jesss a răspuns:

Hmm, nu vreau sa te descurajez dar baietii pot fi foarte rautaciosi, nu cred ca te place dar cine stie?! cel mai bun lucru pentru tine este sa astepti, daca iti cere sa fiti impreuna nu-i arata ca simti la fel, tot ce trebuie sa faci este sa astepti, nu arata prea mult interes, daca chiar te place poate ca o sa se trezeasca din somn si o sa faca el primul pas, daca sunt doar copilarii in cateva saptamani, daca il ignori, o sa-i treaca :-) + tot ce a zis raluuu11