| Static a întrebat:

Fundita! Buna TPU, daca de ex parintii, unul dintre ei, insista sa te insoteasca undeva unde te intalnesti cu amici, de ex in parc sau la o terasa, iar unul din parinti poate mama sau tatal sa stea la o distanta de ei, de tine si amici tai, ca na, sa puteti vorbi sa va simtiti bine. Si asta doar pentru ca parintii va iubesc prea mult, si va vor doar binele si siguranta, ca pana la urma au dreptate, sunt vagabonzi in orase, de ex prietenul prietenei tale are cu el o gasca, si unul din gasca vrea sa te cunoasca, si hoti fiind prietena ta si iubitul ei, ca sa te intalneasca cu unul din gasca lui, doar pentru ca ala vroia, si zice: Hai fata sa bem un suc, si noi toti etc. Voi ce credeti? Ce le-ati spune parintilor vostri? Ati fii de acord? Detaliat, ganditi-va ca parintii mei sunt destul de autoritari, prin cuvinte. Nu agresivi. Deeci nu prea pot face asa cum vreau eu, si au dreptate deoarece este si riscant, vagabonzi, violatori, batausi etc. :'(

1 răspuns:
| sorina222 a răspuns:

Ma daca ai tau un incredere in tine, nu trebuie sa-si faca griji, de ex si ai mei au chestii din astea vezi l acat ajungi ca sunt golani si din astea, da niciodat nu m aintreaba unde si cu cine ies pentru ca stiu ca nu le sp nimic.Gen eu umblu cu o gasca de rocari de 18-19 ani eu avand 15 si prietenele mele la fel, el se mai si drgheaza, da ai mei nu stiu deci nu imi interzic sa ies atata tp cat nu stiu cu cine umblu si cu cine ies. Cand plec in oras in general ii spun ieis cu fetele, si nu o mint ca colegele mele sunt acolo doar ca ii sar fatu ca vin si rocari si 1-2 emo si ca sunt mari deci psunei jum de adevar asa nu au cum sa spuna ca iai mintit, doar nu leai sp totul, cine stie poate in gasca aia e dragostea ta, nu sti cu soarta