Concurs: Hai la atelierul de Public Speaking!

Dragi prieteni,

Cum vacanța de vară a început, ne-am gândit să venim în sprijinul vostru, ca nu cumva să vă plictisiți prea tare :).

De aceea, împreună cu prietenii de la Fundația Calea Victoriei vă propunem o serie de concursuri cu premii ce constau în invitații la atelierele lor desfășurate pe perioada vacanței.

Astăzi punem la bătaie o invitație la atelierul de Public Speaking, atelier ce va fi susținut în limba engleză. Dacă vrei să conversezi în această limbă și să iți înfrângi teama sau să îți perfecționezi stilul de vorbit în public, atunci aici e locul potrivit.

Ce vei învăța în cadrul atelierului?

  • Cum să îți organizezi ideile şi discursul;
  • Ce cuvinte sau structuri pot transmite cel mai bine mesajul tău;
  • Cum să ai un discurs fluent şi corect în limba engleză;
  • Cum să îți folosești limbajul non-verbal şi cum să îți controlezi vocea pentru a fi convingător în timpul unei prezentări;
  • Cum să răspunzi întrebărilor publicului, chiar dacă sunt dificile.

Scrie în comentarii de ce îți dorești să participi la acest workshop și invitația poate fi a ta. Vom alege un câștigător prin tragere la sorți.

Vă așteptăm răspunsurile până pe 24 iunie.

Spor!

De reținut că aceste ateliere se adresează doar adolescenților!

L.E Castigator: Loren3

13 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

Vreau să particip pentru că
Să știu ce să spun atunci când îmi ștergeți răspunsurile laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Câștigătorii concursului precedent cine sunt?

| TPU.ro explică (pentru anonim_4396):

Buna,

Castigatorul concursului anterior a fost contactat. Imi cer scuze, am uitat sa ii mentionez numele in postare.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TPU.ro):

Nu mai organizati concursuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce interval de varsta inseamna adolescent? As dori sa particip la acest workshop pentru a organiza ideile si discursurile, structuri, controlatul vocii.

| TPU.ro explică (pentru anonim_4396):

Adolescent pana in 18 ani, dupa esti major, chiar daca poate te simti in continuare adolescent happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru TPU.ro):

Atunci stergeti-mi raspunsurile laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi doresc sa particip la acest concurs pentru ca mi se pare interesant și este o nouă oportunitate și o experiență unică!

| Notmyaccount a răspuns:

M-ar încânta să particip la acest workshop, fiindcă peste câteva luni va trebui să susțin o lucrare în limba engleză, în fața unor inspectori generali. Nu as putea minti: am emotii mari încă de pe-acum si cred că acest workshop m-ar ajuta.

| UnulSimplu312 a răspuns:

Imi doresc sa particip la acest workshop pentru a imi dezvolta vocabularul si pentru a imi invinge frica de a vorbi in public.

| BilaRomânească a răspuns:

Îmi doresc să particip deoarece ok

| BrokenAngels a răspuns:

Imi doresc sa particip la acest workshop, deoarece cred ca ar fi o experienta unica, mai ales acum pe timp de vara.

| Loren3 a răspuns:

Îmi doresc să particip la acest workshop, deoarece una din cele mai mari dorințe ale mele este să călătoresc, de aceea vreau sa-mi îmbunătățesc cunoștințele în limba engleză cât mai mult. În al doilea rând, public speaking-ul a fost din totdeauna o plăcere pentru mine, iar ocazia de a învăța să susțin un discurs pentru un public în limba engleză ar fi inedită. În mediul școlar nu am avut parte de o astfel de experiență, de aceea sper din tot sufletul să fiu aleasă!