| dadaaaaa a întrebat:

Haine de `firma` ce parere aveti?
De exemplu cand am inceput scoala mi-am luat o pereche de adidasi Puma si deja imi sunt toti zgariatzi in fata si arata foarte urat, pe 250 d ron care i-am dat p ei puteam sa imi iau 5 perechi de adidasi(nu de la 38).
Se gasesc haine, pantofi.etc de firma in Romania care sa fie de firma firma nu fake-uri? Daca stiti vreun magazin in Timisoara, anuntati-ma!
Acum e o fita sa ai haine, pantofi, ghiozdan de `firma`. Nu conteaza calitatea important e sa scrie Nike, Puma, Adidas, Reebok, D&G.lista poate continua.Pana anul acesta mama nu a fost de acord cu asta si am reusit sa o conving anul acesta sa imi ia ghiozdan Adidas si adidasi Puma dar m-a las si eu pagubasa si renunt. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| unavailiable93 a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu tine. In primul rand, nu marca face o haina. Cel mai important este sa stii cum sa iti avantajezi o tinuta, indiferent de gen, daca esti fata sau baiat. Daca sti sa te imbraci cu gust, vei fi mai apreciat ca si daca vei fi imbracat "de firma". Si nu ma poti contrazice, ca orice persoana care isi ia haine de firma se gandeste in primul rand la aprecierea pe care o primeste de la celelate persoane. De genul "Uite ma, aia are haine de firma, deci e smechera!" sunt de parere ca gandirea aceasta este o prostie.

7 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Nu te mai lua dupa etichete am ajuns la concluzia ca sunt contrafacute, sunt puse pe haine, adidasi, ghiozdane, cosmetice si toate sunt de proasta calitate. Putem alege produse autohtone, avem de unde, numai sa stim sa le asortam si in felul acesta facem un serviciu firmelor romanesti.

| lola a răspuns:

Ma lasa rece toata treaba asta...Am avut o pereche de tenisi cu 10 lei din piata si m-au tinut cam 2 ani [acum multa vreme, ce-i drepthee hee]Bineinteles ca daca imi cumpar o pereche de shoesi DC sau naiba mai stie ce, mai dau si eu din pleoape asa cam 2-3 zile, apoi ma potolesclaughing...Nu imi cumpar haine/ papuci/ ghiozdane de firma DOAR daca am destui bani...De exemplu anul asta mi-am luat ghiozdan cu 10 leistraight face si toti cand au vazut "ooaauu ce fain e"
Multa lume isi cumpara chestii din piata si pe ele scrie NIKE, Adidas, etc...happy

| Ruxyana a răspuns:

Ceau
ia idd meu
ca nu ma lasa sa trimit mesaje.happytongue
roxyprincesss si imi explici pe mess:*:*

| Supradoza.De.Vise.Interzise a răspuns:

Nu conteaza firma daca x lucru este calitativ si arata binewinking.

| m4them4tic a răspuns:

Eu ma imbrac cu tot felul de haine de la diferite firme cunoscute sau fake-uri, tot ceea ce conteaze e sa stea bine pe mine.Sincer si modest fiind, de cele mai multe ori se intampla astabig grin

| den a răspuns:

Pentru mine firma nu conteaza... daca gasesc un lucru frumos poate sa coste si 5 lei, il cumpar. Eu am fost de foarte multe ori in magazine de firma si nimic nu m-a impresionat asa mult incat sa dau vreo 2 mil sau mai mult pe acel lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chinezarii contrafacute...