| AliceFirea a întrebat:

Heeeeeeelllllllllppppppppp.Buna,sunt clasa a 12 a si sunt sefa clasei,in fiecare am am facut cadouri dirigintei mai ales de craciun, de doi ani toate mi-au picat in cap mereu, si se pare ca si acum.Baietii au decis sa punem bani si sa-i luam dirigintei un set de pahare din cristal ceea ce mi se pare o prostie foarte mare,eu am venit cu ideea sa-i luam o craciunita(floare) ceea ce pana acum nu i-am luat si pe langa ceva tot specific craciunului si nu asemanator cu ceilalti ani, fetele au fost de acord ei, baietii nu.Deci cum sa-i fac sa pice de acord cu mine ca m-am saturat sa mi se urce toti in cap in fiecare an.Si va rog idei si pentru cadou (diriginta are varsta de 46-47 ani; in caz de va ajuta cu ceva, as vrea ceva mai serios ) Multumesc.

6 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pai ce stim noi despre diriga ta? Merge de la un vas de portelan chinezesc pana la un curcan, depinde de situatie. Craciunite sau pahare nu mananca de sarbatori. Daca e o persoana din cercuri inalte si selecte cine stie ce fineturi ii plac. Ce nu da gres niciodata e o sticla de Johnnie Walker, asta merge si la boier si la taran.

| AliceFirea explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Este o domna simpla si foarte de treaba.Cu fite nu este deloc, doar ca eu una m-am saturat sa mi se urce toti in cap, ca eu de ce tin cu aia si nu tin cu aia si totusi bauturi nu, nu le accepta.

| saturday10 a răspuns:

Un parfum, o caricatura cu ea, o rama mare cu poze cu voi si cu ea, un carnetel cu mesaje de la voi, flori, o esarfa ft finuta, un set de bijuterii...

| dealex a răspuns:

Daca nu i-ati luat inca ceva, pe langa craciunita, ar merge:

- o bijuterie clasica : http://decraciun.6r.ro/cadouri-de-craciun-elegante-pentru-ea/
- sau un obiect personalizat (o poza cu intreaga clasa) sa ii ramana amintire cu voi mereu: http://decraciun.6r.ro/cadouri-de-craciun-personalizate/

| AliceFirea explică (pentru dealex):

Multumesc mult!