| RainbowDash a întrebat:

Heeei.
De ceva timp, mai exact de cand a fost olimpiada judeteana de lb romana( 27 februarie), pentru ca nu am fost in acea zi acasa, prietenele mele cele mai bune, care nu se suportă intre ele. Sau mai bine zis nu se suportau. Au inceput sa nu ma mai bage in seama. Sa ve povestesc ce mi s-a intamplat chiar cu o ora inainte. Deci am venit de la scoala si ma plictiseam. Am sunat-o pe una dintre ele (nu dau identitatea dar o sa ii zic A) si a zis ca merge la C(cealalta prietena a mea) sa o cheme pe teren. Eu am vrut sa merg,dar am sunat-o pe C sa o intreb daca vine la mine. Mi-a raspuns si a zis ca nu o lasa mama sa ca sa iasa azi din casa. Eu am zis ca e ok... poate mai tarziu si am inchis. Nu eram suparata, doar atunci cand, dupa circa o jumatate de ora, am sunat-o sa vad daca vine la mine sau sa merg eu la ea, sau chiar sa ne intalnim undeva. Imi raspunde mama sa. O intreb daca mi-o poate da pe C si imi zice ca nu e acasa si ca e cu A pe teren.
Din 27 februarie asa stau lucrurile. Am citit conversatiile dintre ele si am vazut ca C (care era ceeea mai buna prietena. mai buna ca si A) m-a vorbit pe la spate. Initial, nu m-a deranjat atat de tare, dar ma gandesc: cu ce am gresit eu de ele nu mai au timp de mine?!? Adica macar sa ma cheme si pe mine?!?
Sunt dezamagita deoarece eu tineam mult la ele.
Ma puteti ajuta sa remediez situatia? Nu vreau sa le pierd pentru ca sunt ca niște surori pentru mine.

1 răspuns:
| R0R0 a răspuns:

Inseamna ca ele nu mai vor sa fie prietene cu tine.Nu ai ce să faci.