| Mirunaaa2 a întrebat:

Heeei, ma simt rau si in gândul meu ii ca nu mai vreau sa exist, prietenul meu m-a înșelat, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Nemeessis a răspuns:

Salut.
Dacă prietenul tău te-a înșelat, nu ar fi ok să te mai gândești la o viață alături de el. Dacă te-a înșelat o dată, o poate face iar, chiar dacă există și mici excepții.
De ce te gândești că nu vrei să mai exiști? Oricât de greu ar fi, trebuie să mergi mai departe. Lasă gândurile negative, trebuie să îți trăiești viața în continuare, cu bune și cu rele. Vei întâlni cândva și băiatul care să te aprecieze așa cum trebuie. Până atunci, fii puternică. Lumea ta nu trebuie să se destrame fiindcă un băiat nu a știut să te aprecieze.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Dragostea Lui Dumnezeu rezistă când toate celelate se prăbușesc."
Iartă și mergi mai departe...trebuie să existe un băiat pe lumea asta care merită iubirea ta. Doar așteaptă și fii tare! happy

| Elide a răspuns:

Și este un capăt de lume? L-ai pus pe el pe primul loc, când de fapt singura persoana care contează ești tu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă prietenul te-a înșelat, ai aflat ceva, nu? Că uneori prietenul înșeală.
Dacă nu mai vrei să exiști, ține-te de nas. O să vezi că corpul tău vrea să respire, să existe în continuare. Corpul tău are nevoie de un prieten nou. Care poate te va înșela, poate nu.

| LastBlackNight a răspuns:

Sa te desparti?