| georgiakiss a întrebat:

Heeei Tpu...am 16 ani, si sunt impreuna cu un tip de 3 luni dar vorbim de un an si 2 luni, si il iubesc, a ma iubeste (asa cred) si e timid, foarte timid am avut primul sarut acum 1 luna, si de atunci ne intalnim in fiecare saptamana inainte nu o faceam, zicea ca e timid si ca nu are tupeu...dar prin mesaje imi spunea te iubesc dar la scoala nu ne intalnim, doar ne salutam si atat daca suntem in public, dar am iesit cu niste prieteni intr-o seara si m-a sarutat de fata cu ei, nu-l inteleg, ce pot face?
?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Sa-l incurajezi deoarece de asa ceva are nevoie. Este prea timid si fara ajutorul tau asa va ramane inca multa vreme.Invita-l tu sa va intalniti cat mai des si mai ales daca se poate doar in doi.Recompenseaza-l cu cate un sarut de cate ori crezi ca o merita.

| SkyPilot a răspuns:

Poti sa il accepti asa cum este. Nu e o idee foarte buna sa va sarutati la scoala, o faceti cand sunteti doar voi doi. Poti sa il inviti sa iti faca declaratii cand sunteti impreuna. Ia-l usor si recompenseaza-l cu ceva frumos de fiecare data happy