| тєqυιℓα a întrebat:

HEEELP

Bunaaa,

Am un router DLink GO-RT-N150, laptop HP Pavilion G6 si nu ma mai pot conecta la internet cu routerul.Cablul merge,l-am incercat,am incercat sa resetez winsock,ipconfig,am resetat routerul, am cautat link-uri, n-a mers nimic. Apare un semn al exclamarii galben langa network connection

Ce as mai putea face?

1 răspuns:
| DDCC a răspuns:

Și mie îmi dă uneori așa. Încearcă să reînnoiești porturile DNS (Domain Name System). Intră pe ftp://ftp.dlink.biz/go/go-rt-n150/documentation/GO-RT-N150_reva_man_en_Manual.pdf
Vezi pagina 13 pentru configurarea router-ului ca să setezi Dynamic Ip. Vezi pagina 41 ca să reînnoiești porturile DNS. Dacă nu funcționează dăi reboot la router din meniu, nu numai fizic (pe buton). Încearcă dacă nu cu quick security setup. Dacă nu, contactează firma de la care ai acces la internet, ei sunt în măsură să te ajute fără costuri suplimentare. Sper că ți-am fost de folos!