| Oany_7869 a întrebat:

Heeey... vreau sa va intreb ceva... eu si un coleg de clasa eram cei mai buni prieteni, ne spuneam totul, dar de la o vreme, de cand a aflat ca il plac a devenit foarte distant fata de mine, ne certam des si este foarte izolat fata de mine. Cand un coleg de clasa sau o colega il intreaba daca ma place se inroseste tot si spune ca nu. Cum sa aflu daca ma place? Oare putem reveni la prietenia de dinainte? Ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| gabrielgypps a răspuns:

El saracul te placea din totdeauna, numai ca pribabil era timid in chestiuni din astea.asa ca se comporta ca un prieten bun.
acum ca tu simti acelasi lucru pentru el, l-ai bagat in ceata si nu stie cum sa se comporte. e ca un secret al lui pe care l'ai descoperit, si acumm ii e teama sa mearga mai departe sau poate nici nu stie.
cheia succesului sta in zambet si s-a stii s-o dai in gluma, astfel el se va simtii pe teren neutru si va colabora.
trimite-i biletele in care sa-i ceri colaborarea in a face o farsa cuiva, sau carcotiti pe cineva, de exemplu profesorul de la clasa. iar cand se uita la tine dupa ce citeste biletul, ii zambesti ca la un prieten cu care tocmai ai pus ceva la cale.
in bilet intotdeauna ii pui si o intrebare ca sa-l fortezi sa raspunda.in scris oamenii nu se pot certa la fel ca in vorbe, asa ca trebuie sa colaboreze pozitiv. dupa ce aveti o corespondenta functionala, poti sa abordezi si tema dragostei. ii va fi enorm mai usor sa-ti spuna lucruri pe care in fata nu ti le-ar putea spune niciodata. puteti sa va spune-ti asa tot ce vreti si sa ajunge-ti chiar pana la faza sarutului, care va veni de la sine cand tot ce trebuia spus, s-a scris deja.
si nu mai baga lume in discutiile astea, il va face sa iasa din joc.
doamne ce dor i-mi e sa scriu biletele si sa primesc un zambet in schimb.sau mai mult.

4 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Vezi tu relatiile astea de prietenie intre fete-baieti nu sunt facute sa reziste in timp.Asta imi aminteste cat de norocoasa sunt ca il am pe Stefsmug
Revenind.Pare mai degraba strategia preferata a timizilor decat faptul ca nu te-ar placea.In plus o relatie cu un coleg de clasa implica anumite riscuri, mai devreme sau mai tarziu se vor baga intre voi multi si va vor strica relatia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, ma cheama Alle si am citit intrebarea ta.Si eu am fost in aceeasi situatie ca si tine. Ceea ce vreau sa iti spun e ca mie mi se pare ca el incearca sa te protejeze. Tine la tine prea mult si se teme ca te va pierde.Cred ca te place dar se teme sa actioneze! Perseveraza si pana la urma, ascultandu-ti inima veti face ce trebuie! Pupici!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai draga mea [cea mai buna prietena a mea] stii bine ce o sa zic dar pentru tine maizic odata.
trebuie un timp sa nu mai vb despre acest lucru si sa ii castigi increderea... dupa ce ii castigi increderea poti sa il intrebi daca te place si uh trebuie sa il intrebii. si asa totul se rezolva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Prietenia e ceva special. Dar atunci cand iubesti merita sa risti pentru a fi fericit.Asculta-ti inima!winking