| Bgirl98 a întrebat:

Puteti sa imi spuneti definitia si caracteristicile valorii artistice (inca nu ne-a predat-o si o am ca tema). Cerinta suna cam asa: "Redacteaza o compunere de 10-15 randuri, in care sa analizezi semnificatiile si valorile artistice ale textului dat (Copacul de Nichifor Crainic).".

Răspuns Câştigător
| SoulEater44 a răspuns:

Buna! NU cred ca exista definitie la caracteristicile valorii artisticehee hee De obicei in acest gen de tema trebuie sa incepi asa :,, In textul (X) scris de (X), elementele ce constituie tabloul poetic ( in cazul poeziei) sau imaginea in ansamblu a textului epic ( daca este text) sunt : X, Y, Z apoi dupa ce le enumeri incepi sa povestesti ce semnificatie are de exemplu copacul (cum ai tu drept titlu) din punct de vedere artistic. Imi pare rau ca nu te pot ajuta mai mult dar nu am citit textul si nu pot sa te indrum in ceea ce priveste semnificatia artistica. Sper ca te-am ajutat chiar daca foarte putin! Bafta!winking

| Bgirl98 explică (pentru SoulEater44):

Multumesc foarte mult! Si nu aveam de unde sa stiu ca nu exista definitie {de aceea cred ca nu ne-a `predat-o` }Mai ajutat ca sa compun jumatate din compunere restul o sa o fac singura.Bye :*

| SoulEater44 a răspuns (pentru Bgirl98):

Ma bucur foarte mult ca ti-am fost de folos!winking